Wieści z SP 4

aktualizacja: 2019-06-21 16:20:10     nr wiadomości: 39539     przeczytano: 2321     Ilość komentarzy komentarze: 0

19 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 według następującego  harmonogramu:  8.00 – klasy I-III, 10.30 – klasy IV – V, 12.00 – klasy VI – VII, 16.00 – klasy VIII i gimnazjalne.

W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Grajewo – pan Dariusz Latarowski, Przewodnicząca Rady Miasta – pani Halina Muryjas-Rząsa, Specjalista ds. Oświaty – pani Julita Wiluk, Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych – pani Monika Stefańska, Proboszcz Parafii pw. Św. Ojca Pio w Grajewie – ks. Dariusz Gosk, wieloletni Przyjaciel Szkoły – pani Wiesława Lendo,  przedstawiciele Rady Rodziców na czele z Przewodniczącym – panem Wojciechem Fajferem i jego Zastępcą – panią Agnieszką Chylińską. 

Gościliśmy również rodziców, którzy z dumą patrzyli na swoje pociechy. Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce otrzymali świadectwa z paskiem, dyplomy, statuetki, nagrody książkowe i rzeczowe. Najlepsi absolwenci złożyli wpisy do Złotej Księgi, a  ich rodzice otrzymali od Dyrektora szkoły pana Karola Choynowskiego listy gratulacyjne.

Oprócz tego Rada Rodziców ufundowała nagrody tym uczniom, którzy w szczególny sposób rozsławiali imię szkoły w różnych obszarach: naukowym, artystycznym, czytelniczym, wolontariackim, sportowym, za godne reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym oraz działalność w Samorządzie Uczniowskim. W ich gronie znaleźli się: Weronika Dziejma kl. VIII a, Klaudia Karwowska kl. III c gimnazjum, Igor Borawski kl. VI b, Maya Zyskowska kl. V d, Kalina Kacprzak kl. VII b, Oliwia Dzięgielewska kl. VII b i Zofia Stankiewicz kl. V e.

Nagrodzono uczniów, którzy w ciągu kilku lat nie opuścili ani jednego dnia nauki: Oskara Parchucika z klasy VIII d (100% frekwencji w latach 2015-2019), Mateusza Cybulę z klasy III a gimnazjum (100% frekwencji w latach 2016-2019). 

Najwyższe wyniki w nauce, a tym samym najwyższą średnią w szkole uzyskała klasa V d ze średnią ocen 4,78.

W czasie uroczystości o godzinie 8.00   uczniowie obejrzeli program artystyczny z udziałem uczniów klasy I c i I d przygotowany przez panie Katarzynę Karpińską i Renatę Wierzchowską. Z kolei o godzinie  16.00 okolicznościową część artystyczną związaną z pożegnaniem absolwentów klas VIII i III gimnazjum przygotowały panie U. Bołonkowska, A. Sokołowska i B. Dawid z udziałem uczniów klas VI b, VII a, VII b, VII d,   VIII a, VIII b i VIII d.  Wysłuchaliśmy także występu muzycznego w wykonaniu absolwentów szkoły: Patryka Grajewskiego (saksofon) i Jakuba Zyskowskiego (gitara).

Ciepłe słowa do uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły skierowali: Burmistrz Miasta Grajewo p. Dariusz Latarowski, p. Halina Muryjas-Rząsa i ks. Dariusz Gosk, za co bardzo dziękujemy.

Miłym akcentem uroczystości były podziękowania za współpracę, które otrzymali z rąk Burmistrza Miasta, Przewodniczącej Rady Miasta i Dyrektora szkoły – Przewodniczący Rady Rodziców pan Wojciech Fajfer, natomiast od Rady Rodziców – Dyrekcja szkoły. W uznaniu za przeprowadzenie akcji „Zbieramy elektrośmieci” i pozyskanie dla szkoły drukarki 3 D podziękowania otrzymały także p. Joanna Szymanowska i p. Joanna Zalewska – Grochowska.

DZIĘKUJEMY…

21 czerwca 2019 r. w naszej szkole miała miejsce jeszcze jedna niecodzienna uroczystość – spotkanie pożegnalne nauczycieli odchodzących na emeryturę. W gronie tym znalazły się panie: Urszula Buczyńska – nauczycielka języka polskiego, rosyjskiego i niemieckiego, Elżbieta Gadomska – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i Barbara Krukowska – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.

Bardzo pomylił się ten, kto powiedział, że podziękować jest tak łatwo. Czasami wystarczy szczere spojrzenie, podanie dłoni, wręczenie kwiatów. Dziś zależy Nam na tym, aby słowo „dziękuję” wypowiedzieć ze szczególnym szacunkiem i nutą wzruszenia w kąciku serca.

Dziękujemy za mądrość w budowaniu pozytywnego wizerunku szkoły i autorytetu nauczyciela, za pedagogiczny i koleżeński dialog, za pochylenie się nad każdą służbową i naszą osobistą sprawą, za motywujące spojrzenie, przyjazne słowo, ciepły gest. 

Jednocześnie kierujemy życzenia dobrego zdrowia, spokoju, realizacji planów i marzeń odkładanych „na później”, czasu zagospodarowywanego codziennie chwilami szczęścia, ”bo jest ono zawsze tam, gdzie człowiek je widzi”(Henryk Sienkiewicz).

Dyrekcja i Pracownicy 

Szkoły Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie

Więcej: sp4.grajewo.com

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.