Wieści z SP 4

aktualizacja: 2017-12-02 16:20:29     nr wiadomości: 33676     przeczytano: 2660     Ilość komentarzy komentarze: 3

Światowy Dzień AIDS 

1 grudnia 2017 r. w „Czwórce” obchodziliśmy Światowy Dzień AIDS jako dzień tolerancji i wsparcia dla milionów ludzi na całym świecie żyjących z HIV bądź dotkniętych AIDS. Pedagog szkolny wraz z młodzieżą ze Szkolnego Koła Młodych Profilaktyków zorganizował akcję związaną z obchodami tego ważnego dnia, niosąc przesłanie współczucia, nadziei i solidarności z ludźmi żyjącymi z wirusem HIV i AIDS, a także zrozumienie problemów związanych z HIV i AIDS w każdym kraju. Celem organizatorów  było zwrócenie uwagi na ciągle aktualny problem epidemii, ale też upowszechnienie ,,CZERWONEJ KOKARDKI’’. Dlatego też każdemu z osobna zaoferowaliśmy przypięcie Czerwonej Kokardki - międzynarodowego symbolu będącego wyrazem współczucia i zainteresowania losem ludzi dotkniętych HIV i AIDS.

Na korytarzu szkolnym urządziliśmy wystawkę z broszurkami, ulotkami i hasłami przybliżającymi tę tematykę. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli, wszystkich pracowników i odwiedzających naszą szkołę rodziców.

 

Andrzejki 

Ten tydzień był dla wszystkich uczniów „Czwórki” wyjątkowy. Dzieci miały okazję przenieść się w magiczny świat, uczestnicząc w zabawach andrzejkowych.  Odgadywały kim będą w przyszłości, ustawiały buty, a także próbowały się dowiedzieć, kto z nich pojedzie na wycieczkę dookoła świata. Brały udział w wielu innych wróżbach, konkursach oraz tańczyły przy dźwiękach ulubionych utworów muzycznych. W trakcie zabawy posilały się przygotowanymi przez Rodziców smakołykami. Było wiele radości i śmiechu, bo andrzejkowe wróżby to tylko zabawa.
Miłą pamiątką są fotografie wykonane podczas zabawy. 

GALERIA ZDJĘĆ 

 

*

 

Gratulujemy serdecznie Julicie Łukowskiej z kl. IV e, która zdobyła wyróżnienie w Olimpiadzie Franciszkańskiej wykonując pracę plastyczną na temat: „Tak powstało Rycerstwo Niepokalanej”, ilustrując fragment z książki Marii Kączkowskiej „Ojciec Kolbe”. 
*
RECYTACJE
27 listopada 2017 r. w Grajewskim Centrum Kultury odbył się XXVI Miejski Konkurs Recytatorski o Nagrodę Burmistrza Miasta Grajewo. Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów! Oto wyniki:
Klasy I - III
I miejsce i Nagroda Burmistrza Miasta – Szymon Modzelewski kl. I d
II miejsce – Lena Kosielska kl.II a i Zuzanna Kruszewska kl. II b
Wyróżnienie – Antoni Wasilewski kl. I a
Klasy IV-VII
I miejsce i Nagroda Burmistrza Miasta – Kinga Sobolewska kl. VII a
II miejsce – Zofia Stankiewicz kl. IV e
III miejsce – Igor Borawski kl. V b
Klasy gimnazjalne
II miejsce – Emilia Zaborowska kl. III a

*
CZYTELNICTWO
29 listopada 2017 r. odbyła się II edycja Turnieju Czytelniczego "Z biblioteką i książką za pan brat” zorganizowana przez bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie (budynek B) we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną Oddział dla Dzieci w Grajewie.
W turnieju wzięli udział uczniowie klas piątych, którzy uczestniczyli w konkurencji indywidualnej (w budynku szkoły) i konkurencjach drużynowych (w budynku Oddziału dla Dzieci MBP w Grajewie).
Oto wyniki turnieju:
1. Konkurencja indywidualna - test czytania ze zrozumieniem 
I miejsce - nagrody równorzędne otrzymały: 
Julia Kalinowska kl. V a, Marta Pawełkowska kl. V b, Lena Poniatowska kl. V b. 
2. Konkurencje drużynowe 
I miejsce – drużyna klasy V b
Lena Poniatowska, Marta Pawełkowska, Karolina Świderska, Igor Borawski 
II miejsce – drużyna klasy V c 
Waleria Zadrożna, Natalia Karwowska, Justyna Modzelewska, Igor Dudzicki 
III miejsce – drużyna klasy V a
Julia Kalinowska, Weronika Korwek, Igor Rycewicz, Aleksander Zalewski
*
JĘZYKI OBCE NIE SĄ NAM OBCE 
W listopadzie odbył się Szkolny konkurs "English Grammar Master" o tytuł Mistrza Gramatyki Języka Angielskiego dla uczniów klas V-VII. Oto lista nagrodzonych:
I miejsce - Zuzanna Chodorowska kl. VII d 
II miejsce - Izabela Kalinowska kl. VII d 
III miejsce - Damian Żemajtys kl. VI b 
Wyróżnienia otrzymali: Maciej Zyskowski kl. VII d, Kalina Kacprzak kl. VI b, Julia Sienicka kl. VII d, Wojciech Szewczyk kl. VI d.
*
PODZIĘKOWANIA DLA SZKOŁY 
W tym miesiącu Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie otrzymali podziękowania od Organizatorów charytatywnych akcji misyjnych i konkursu plastycznego „Tak powstało Rycerstwo Niepokalanej” XII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie za aktywny udział i dar serca na potrzeby innych osób.
*
SPORT
Mamy III miejsce w Igrzyskach Grupy Zachodniej Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym kat. chłopców. W turnieju w Rajgrodzie i Nowogrodzie grali: Adrian Krasiński i Daniel Puhacewicz z klasy III b oraz Piotr Budrewicz z klasy III c. W obu turniejach rezerwowym był Marcin Poniatowski z klasy II. 
Nasi szóstoklasiści wygrali wszystkie mecze 2:0 w Igrzyskach Powiatu Grajewskiego w siatkówce chłopców, zapewniając tym samym awans do dalszego etapu rozgrywek. Autorami tego sukcesu są: Szymon Iżbicki, Patryk Piaszczyński z kl. VI a, Piotr Kalinowski, Bartłomiej Kohlman, Grzegorz Markowski z kl. VI b, Bartosz Kaczyński, Dawid Nowakowski, Miłosz Parfien, Maciej Puhacewicz, Aleksander Rorbach z kl. VI c, Jakub Grabowski i Rafał Romanowski z kl. VI d. 
*
Wszystkim uczniom i ich nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Więcej szczegółów na stronie www.sp4grajewo.cba.pl. Zapraszamy
SP 4 Grajewo

Brawo czwórka w sporcie we wszystkich dyscyplinach i mają taką małą sala gimnastyczna a tenisie stołowym i grach zespołowych najlepiej w Grajewie......
Napisał: kibic dodano: 2017-12-01 10:37:48

Pięknie. Gratuluję.
Napisał: Em dodano: 2017-12-02 10:51:39

Super tak trzymać.
Napisał: xyz dodano: 2017-12-05 23:05:04

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.