Wieści z SP 4

aktualizacja: 2017-11-11 21:02:02     nr wiadomości: 33475     przeczytano: 1694     Ilość komentarzy komentarze: 0

Podobnie do lat poprzednich w „Czwórce” kontynuujemy spotkania czytelnicze w oddziałach przedszkolnych, które wpisują się w realizację programu „Czytające szkoły” i kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”.

7 XI 2017 r. członkinie Koła Przyjaciół Biblioteki: Oliwia Czaplicka, Joanna Popowska i Zuzanna Święćkowska z klasy VI c zaprosiły przedszkolaków do udziału w spotkaniu pod hasłem „Kłamstwo ma krótkie nogi”. Celem zajęć było popularyzowanie twórczości Juliana Tuwima oraz wprowadzenie przedszkolaków w świat wartości uniwersalnych, takich jak dobro i prawda. Dzieci uważnie wysłuchały wiersza „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, odpowiadały na pytania „Czy wolno kłamać? Kiedy ludzie kłamią i dlaczego?”. W odniesieniu do wysłuchanego wiersza z pomocą starszych koleżanek podjęły próbę interpretacji przysłowia „Kłamstwo ma krótkie nogi?” Stwierdziły, że nie warto kłamać, bo prędzej, czy później kłamstwo się wyda. Drugim mocnym akcentem spotkania była zabawa „Prawda czy fałsz” ze zdaniami ukrytymi w kolorowych balonach. Dzieci udzieliły bezbłędnych odpowiedzi na wszystkie pytania opracowane przez dziewczęta i obiecały zawsze mówić prawdę. Na zakończenie spotkania kolorowały kredkami „czapkę prawdę”. 

Otwarcie na literaturę, pokochanie książek jest najlepszą drogą do poznawania świata. Pierwsze lata edukacji są najważniejsze dla pozytywnego nastawienia młodych czytelników do czytania. Działania dziewcząt z koła bibliotecznego obejmują głównie wspólne czytanie i zabawy z książką, które stanowią przy tym doskonałą okazję do wewnątrzszkolnej integracji.

fot. SP 4 Grajewo

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.