Wieści z SP 4

aktualizacja: 2017-01-07 23:57:57     nr wiadomości: 30533     przeczytano: 2249     Ilość komentarzy komentarze: 1


Nowy 2017 Rok zawitał w nasze progi. Oto kilka ważnych informacji podsumowujących miniony rok w „Czwórce”.
  Tuż przed zimową przerwą świąteczną w szkole odbyło się spotkanie opłatkowe, podczas którego o przybyciu Światłości odwiecznej, w sposób godny mistrzów sceny przypomnieli nam uczniowie z klas: III d, IV b, V a, V d, VI a, VI b w spektaklu przygotowanym przez katechetów pt. „Książę pokoju”. Nad oprawą muzyczną przedstawienia czuwała p. Jadwiga Laszczkowska, a o poprawność językową zadbała p. Urszula Bołonkowska. Ksiądz Leszek Jastrząb pobłogosławił opłatki i zachęcił wszystkich do odważnego kroku w stronę stajenki, w stronę pokoju i miłości. Przypomniał, że niewinność i bezbronność Bożego Dziecięcia kruszy skały naszego wnętrza.
     
  Serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne całej społeczności szkolnej przesłała pani Dyrektor Beata Szewczyk. Ciepłe słowa skierowała do zebranych - w imieniu radnych i panów burmistrzów - pani Halina Muryjas - Rząsa, Przewodnicząca Rady Miasta.

** *
  W oddziale przedszkolnym odbyło się przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci 4-letnich. Maluchy miały możliwość zaprezentowania swoich talentów aktorskich i wokalnych przed zaproszonymi gośćmi, swoimi rodzicami i panią dyrektor Beatą Szewczyk. Zmierzyły się z tremą i nieśmiałością. Na koniec wspólnie zaśpiewały kolędę i złożyły życzenia bożonarodzeniowe. 
** *
W grudniu w szkole odbyła się III Edycja Konkursu Poezji  Religijnej ph. "Wiara jest radością”. 

Konkurs został zorganizowany i przeprowadzony w oparciu o Regulamin opracowany przez Organizatorów (Proboszcz Parafii pw. Św. Ojca Pio Dariusz Gosk, Halina Muryjas-Rząsa, Dorota Lekenta, Krystyna Łaguna) i rozesłany do szkół miejskich. Hasło przewodnie nawiązywało do dwóch poprzednich edycji. Tym razem jednak był on dedykowany trzynastoletniej Paulince Walczyk, która chorowała na rdzeniowy zanik mięśni, a wiersze pisała przez ostatnie dwa lata swego krótkiego życia. 

Do konkursu zgłosili się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 4. Recytatorów oceniało Jury w składzie: p. Lucyna Bagińska, polonistka w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych  i p. Anna Tecław-Milewska, polonistka w Zespole Szkół nr 1.

Przyznano I, II i III miejsce oraz dwa wyróżnienia:

I miejsce – Kinga Sobolewska ZSM nr 3
II miejsce – Igor Borawski ZSM nr 3
III miejsce – Justyna Suprun ZSM nr 2
Wyróżnienia:
Oliwia Dzięgielewska ZSM nr 3
Bartosz Biadun ZSM nr 1
Bartosz Bukowski ZSM nr 1

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, w tym wykonane na zamówienie okolicznościowe statuetki, zaś pozostali uczestnicy - dyplomy i pamiątkowe gadżety. Fundatorami nagród byli: Burmistrz Grajewa oraz Organizatorzy. 
Komisja oceniająca recytacje podkreśliła wyjątkowe zaangażowanie emocjonalne recytatorów, duży wkład pracy w przygotowanie recytacji, widoczną próbę ukazania przesłania nad wiek dojrzałej autorki tekstów. W trakcie jej pracy zebrani obejrzeli krótką prezentację multimedialną, ukazującą sylwetkę autorki tekstów.

Spotkanie zakończyły wspólne rozmowy przy herbatce.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim recytatorom za podjęcie trudu interpretacji tekstów młodej poetki, katechetom i nauczycielom - za ich przygotowanie, miłym gościom, którzy swój popołudniowy czas poświęcili na spotkanie ze słowem poetyckim. Szczególne pisemne słowa podziękowania zostały skierowane do Patronów Honorowych: Burmistrza Grajewa Dariusza Latarowskiego i ks. dr. Tomasza Olszewskiego.
  
***
Zakończyliśmy realizację  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Obok szeregu inicjatyw promujących czytelnictwo w szkole, otrzymaliśmy dotację na zakup książek do biblioteki szkolnej. Wsparcie finansowe w wysokości 15 000 złotych wzbogaciło ofertę biblioteki szkolnej o 747 atrakcyjnie wydanych książek (lektury szkolne, książki beletrystyczne i popularnonaukowe), uwzględniających zainteresowania czytelnicze naszych uczniów.

Więcej informacji i zdjęć na stronie: http://sp4grajewo.cba.pl/
Zapraszamy 

Brawo Kiniusia :)
Napisał: Kasia dodano: 2017-01-11 14:43:22

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.