Wieści z SP 2

aktualizacja: 2019-12-12 21:40:31     nr wiadomości: 41011     przeczytano: 1872     Ilość komentarzy komentarze: 0
XII  SZKOLNY  KONKURS  BOŻONARODZENIOWY w SP2 w Grajewie
 
Już po raz dwunasty p. Anna Niedźwiedzka zorganizowała SZKOLNY KONKURS  BOŻONARODZENIOWY, który rozpoczął się 10 grudnia 2019 roku o godzinie 10.00 w sali  311. 
 W tym roku zmagania wiedzowe uczniów dotyczyły znajomości tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz historii, treści i melodii kolęd (5 rund). Trzecia runda polegała na tym, że uczniowie po usłyszeniu kilku taktów utworu muzycznego musieli odgadnąć tytuł kolędy czy pastorałki. Dziesięcioro przedstawicieli SP 2 (klas: VI, VII i VIII) odpowiadało na pytania losowo przez siebie wybrane o różnym stopniu trudności. 
 
W jury zasiadały: wicedyrektor ZSM nr 2, pani Anna Deresz i nauczycielka wychowania fizycznego, pani Agnieszka Łuba. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki  upominek ufundowany przez Dyrekcję szkoły. Zwycięzcy zmagań dodatkowo wybrali sobie nagrody spośród  przygotowanych: książek, artykułów papierniczych i bibelotów. Nagrody zakupiono za pieniądze ze sprzedaży gazetki szkolnej „Omni modo”. Część nagród ofiarowali naszej placówce uczestnicy   IX Zjazdu Dyrektorów Szkół i Placówek oraz Prezesów Stowarzyszeń Noszących Imiona Upamiętniające Zesłańców Sybiru. Świąteczny nastrój podkreślała tematyczna dekoracja wykonana przez nauczycielski zespół artystyczny. W przygotowania konkursu włączyły się również uczennice klasy VII C:  Edyta i Zuzanna Marchiel oraz Oliwia Urban.
Konkurs Bożonarodzeniowy zdobywa coraz większe grono sympatyków. Z pewnością to przedsięwzięcie będzie kontynuowane.
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.