Wieści z SP 1

aktualizacja: 2020-12-05 13:24:17     nr wiadomości: 44194     przeczytano: 1071     Ilość komentarzy komentarze: 0

„Dzień Górnika”

  • W dniu dzisiejszym „Biedronki” przeżywały kolejne święto w swojej grupie „Dzień Górnika”. Przedszkolaki zapoznały się ze specyfiką pracy górnika, dowiedziały się również co wydobywa się z kopalni, do czego służy węgiel oraz co z niego powstaje. Każde dziecko otrzymało węgiel, aby określić jego właściwości. Grupa wykonała również doświadczenie do którego potrzebne było piórko i węgiel, w celu sprawdzenia „ co pływa, a co tonie”?

„Biedronki” układały w przygotowanych przez Panie wagonikach bryły węgla zgodnie z podaną cyfrą. Przedszkolaki wybrały się także w podróż do „kopalni” i wcieliły się w rolę górnika, naśladując wydobycie węgla. Podsumowując zajęcia dzieci wykonały pracę plastyczna pt. „Górnik”. - Wychowawczynie grupy „Biedronki”

 

 

Ciasteczka dla Świętego Mikołaja

  •      Mikołajki tuż, tuż, dlatego uczniowie klasy I A postanowili mile zaskoczyć starszego pana z białą brodą i samodzielnie (no…może z niewielką pomocą opiekunów) przygotować przepyszne, a zarazem pożywne i zdrowe ciasteczka owsiane.     Pierwszoklasiści rozgniatali, mieszali, łączyli itd. poszczególne składniki podczas lekcji zdalnej prowadzonej przez p. Martę Zalewską. Okazało się, że z kilku podstawowych produktów można wyczarować wyśmienite łakocie. Nie ulega wątpliwości, że już 6 grudnia Łasuch-Mikołaj skosztuje wypieków siedmiolatków. 

 

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.