Wieści z SP 1

aktualizacja: 2020-11-26 15:25:42     nr wiadomości: 44098     przeczytano: 1181     Ilość komentarzy komentarze: 0
  • W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. 

Dzieci z grupy „Smerfy” poznały historię pluszowego misia, chętnie opowiadały o swoich maskotkach. Wymieniały znane misie z wieczorynek. Z wielkim zainteresowaniem obejrzały bajkę z lat dzieciństwa swoich rodziców, być może i dziadków pt. „Miś Koralgol”. Brały udział w zabawach taneczno- ruchowych. Wykonały również pracę plastyczną- portret misia. Na pamiątkę tego dnia dzieci otrzymały upominek  w postaci misia oraz dyplom. 
Ten dzień wywołał u maluszków wiele uśmiechu i  radości. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

 

  • Przedszkolaki z grupy „Biedronki” zawitały w Krainie Misia. 

Wprowadzeniem do zajęć było odgadnięcie hasła zagadki . Następnie przedszkolaki wysłuchały treści opowiadania „Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu” U. Piotrowskiej, na temat którego odpowiadały na pytania. Dzieci zapoznały się z historią powstania pluszaka, jak również przypomniały sobie znane misie z bajek. 
Przedszkolaki próbowały przysmaku niedźwiadków- miodu. Brały udział w zabawach, w których: wyleczyły misia, nakarmiły misie rybami, jak również przypomniały kształty figur geometrycznych. Na pamiątkę obchodów Dnia Pluszowego Misia dzieci otrzymały misiowe medale.  Kończąc nasze przedszkolne święto wykonaliśmy pracę plastyczną ph:” Sen zimowy.” - Wychowawczynie grupy „Biedronki”

 

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.