Wieści z SP 1

aktualizacja: 2020-01-09 10:10:28     nr wiadomości: 41199     przeczytano: 3585     Ilość komentarzy komentarze: 0

„IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, ALE O KARTCE PAMIETAJ” 

    W grudniu 2019 r. uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Grajewie po raz kolejny włączyli się w realizację ogólnopolskiego projektu „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, ALE O KARTCE PAMIĘTAJ”, której organizatorem jest Fundacja „Dbam o Mój Z@sięg”. Celem kampanii było zwrócenie uwagi dzieci i ich rodziców na to, jak ważne są osobiste relacje w rodzinie, szczególna pamięć o jej członkach i kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych - w tym pisania kartek świątecznych. Założeniem projektu było też przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci. 

    W szkole rozwiesiliśmy plakaty informujące o akcji. Uczniowie chętnie włączyli się do działań w projekt polegający na wysyłaniu kartek świątecznych, przygotowali piękne życzenia oraz ozdobili kartki według indywidualnych pomysłów. Dzieci wypisywały na kartkach życzenia dla najbliższych, uczyły się redagować ich treść oraz poprawnie je adresować. Dzięki takim działaniom   rozwijaliśmy kreatywność, umiejętności plastyczne i językowe naszych podopiecznych. 

    Podczas pisania kartek towarzyszył nam świąteczny nastrój. Przy ich wypisywaniu  rozmawialiśmy o znaczeniu Świąt Bożego Narodzenia, zwyczajach i tradycjach świątecznych. Dyskutowaliśmy też o tym, dlaczego wysyłanie kartek jest takie ważne - poprzez własnoręczne napisanie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób, do których zamierzamy wysłać kartkę świąteczną. 

    Dzieci poznały i przypomniały w domach tradycję wypisywania kartek świątecznych do najbliższych, każde z nich wielkim zaangażowaniem podchodziło do tego działania. Młodzi ludzie zrozumieli jak duża jest różnica pomiędzy wysłanym sms-em i kartką świąteczną. Mieli oni możliwość wysłać swoje życzenia w tradycyjny sposób, a sama akcja przypomniała nam jak wspaniałym zwyczajem jest wysyłanie kartek tradycyjną pocztą. Mamy nadzieję, że dzięki temu młodzież i dzieci chętniej będą pisać nie tylko pocztówki, ale również listy do bliskich.

    Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w akcji oraz współtworzenie ogólnopolskiej kampanii społecznej pod hasłem: „Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”. - Szkolny koordynator projektu - Iwona Lewszyk

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.