Wieści z SP 1

aktualizacja: 2019-11-15 17:40:57     nr wiadomości: 40741     przeczytano: 2851     Ilość komentarzy komentarze: 2
  • Dwie klasy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. K.I. Gałczyńskiego  w Grajewie – II a i II b pod opieką pań D. Dawidowskiej, A. Przestrzelskiej i E. Strzałko podjęły wyzwanie i przystąpiły do I - go etapu projektu „Zdrowo jem, więcej wiem!”. Projekt został stworzony przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, a honorowy patronat objęła nad nim Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Ważnym zadaniem edukacyjnym było również uświadomienie uczestnikom projektu związku pomiędzy zdrowym odżywianiem a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

W etapie jesiennym uczniowie wraz z nauczycielkami mieli do zrealizowania 6 ciekawych lekcji, podczas których nie tylko zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania, ale także propagowali zdobytą wiedzę w szkole. Uczniowie klasy II b pod bacznym okiem nauczycielek wykonali wstawę promującą „zdrowy talerz”, a także rozdali własnoręcznie wykonane warzywa i owoce z 5 grup kolorystycznych, dzieciom z grup przedszkolnych. Uczniowie klasy II a pod kierunkiem wychowawczyni przygotowali gazetki zachęcające do spożywania zdrowych posiłków a także rozdali kolegom i koleżankom  z innych klas ulotki z adresami stron internetowych zawierające ciekawe przepisy kulinarne.

Ponadto wychowawczynie zorganizowały spotkanie z rodzicami, na którym została przeprowadzona krótka prelekcja pod tytułem „ Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?”  

Udział w projekcie dał uczniom możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat zdrowego stylu życia, wykształcił prawidłowe nawyki żywieniowe oraz zachęcił do różnych form aktywności fizycznej.

 

  • Uczniowie klasy II b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grajewie przystąpili do konkursu organizowanego przez sieć sklepów Biedronka „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Konkurs ma zasięg ogólnopolski, skierowany jest do uczniów klas I – III, a jego celem jest zainspirowanie dzieci do samodzielnego, codziennego czytania, pobudzenia ich wyobraźni i ćwiczenie koncentracji.

Uczniowie klasy otrzymali książeczki, w których zbierali naklejki z podobiznami Słodziaków. Warunkiem otrzymania naklejek było codzienne czytanie przez 10 minut, potwierdzone podpisem rodzica. 
Zwieńczeniem akcji był zorganizowany 13 listopada 2019 r. Dzień Głośnego Czytania. Każdy uczeń miał szansę zostać Mistrzem. Po zaprezentowaniu przez wszystkie dzieci umiejętności czytelniczych nastąpiła narada i jury wyłoniło zwycięzców. Mistrzowie Głośnego Czytania zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz pamiątkowymi dyplomami wręczonymi przez panią wicedyrektor-  I. Stypułkowską.
 Ważnym elementem obchodów była dekoracja nawiązująca do Magicznego Drzewa Słodziaków, wykonana z materiałów użytych wtórnie, która została zgłoszona do konkursu.
Dzieciom bardzo spodobało się spotkanie ze Słodziakami, które towarzyszyły im podczas akcji. Bardzo liczą na sukces w konkursie, którego wyniki zostaną ogłoszone 13 grudnia 2019 r.
D. Dawidowska
A. Przestrzelska

 

 

 

FOT. SP 1  

 

Super!
Napisał: Emilia dodano: 2019-11-19 13:46:25

Brawo Aniu!
Napisał: Koleżanka dodano: 2020-03-04 20:54:03

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.