Wieści z SP 1

aktualizacja: 2017-11-30 16:17:49     nr wiadomości: 33675     przeczytano: 1372     Ilość komentarzy komentarze: 0

 „Mamy kota na punkcie mleka”

Szkoła Podstawowa nr 1 w Grajewie od wielu lat promuje zdrowe odżywianie oraz zachęca do picia mleka. Uczniowie chętnie uczestniczą w realizowanych projektach i programach oraz odnoszą sukcesy. Pani Urszula Konopko koordynująca projekt „Mamy kota na punkcie mleka”, jako jedna z pięciu osób, została nagrodzona za nadesłanie największej liczby filmików konkursowych. W konkursie wzięło udział 39 szkół z całej Polski. Zadaniem było nagranie filmików pt. „Co dzieci najbardziej lubią w mleku?”.

Nauczyciel i wychowankowie świetlicy z zadowoleniem przyjęli informację o nagrodzie, ponieważ wiele pracy i wysiłku włożyli w zajęcia, które zostały sfilmowane. Nagroda - czytnik e-book KIANO Booky Light - na pewno przyda się do pracy w świetlicy szkolnej.

 

Warsztaty w SP1

W Szkole Podstawowej nr 1 w Grajewie odbyły się warsztaty ekologiczne pt.: „Biebrzański Park Narodowy po sąsiedzku. Co? Jak? I dlaczego chronimy?” Zajęcia były realizowane w ramach projektu Erasmus+ „Cycling on nature’s wheels”, a brały w nich udział klasy 6b, 2b i 2c gimnazjum. Warsztaty poprowadziła pani Ewa Wiatr - pracownik BPN.

Uczniowie dowiedzieli się dlaczego powstał Biebrzański Park Narodowy, jakie są jego najcenniejsze zasoby, dlaczego chronimy biebrzańskie łąki, jakie gatunki ptaków można tam spotkać oraz dowiedzieli się jakie inne zwierzęta tam występują. W ramach ćwiczeń uczestnicy rozpoznawali różne eksponaty i kojarzyli je z właściwymi zwierzętami.

Na zakończenie wszyscy razem układali puzzle przedstawiające okolice rzeki Biebrzy, które wcześniej wykonali samodzielnie, a następnie podsumowali swoją pracę. -Szkolny koordynator programu Erasmus+ Jakub Czyż.

 

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 
 ,,[…]śpiewajcie wszyscy dzisiaj
hymn na cześć […]Misia”
 
  24. listopada w Szkole Podstawowej nr 1 obchodzono Dzień Pluszowego Misia – najlepszego przyjaciela najmłodszych. Z tej okazji dzieci z grup przedszkolnych zaprezentowały w ,,Misiowej paradzie” misie przyniesione z domu. Poznały historię pluszowego niedźwiadka, wysłuchały wiersza pt. „Naprawiamy misia” oraz zaprezentowały przygotowane piosenki. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach muzyczno-ruchowych. Uroczystość zakończono wręczeniem każdemu dziecku medalu z niezwykłym hasłem: „Przyjaciel Misia”.
 

 

SP1 na zajęciach edukacyjnych w Ełku

1. grudnia br. uczniowie klas 5a i 6b Szkoły Podstawowej nr 1 w Grajewie brali udział w czterogodzinnych zajęciach edukacyjnych w ełckim Centrum Edukacji Ekologicznej, które odbywały się w ramach realizacji projektu Erasmus+ „Cycling on nature’s wheels”. Temat zajęć brzmiał: „Życie i ochrona płazów w Polsce”.
Podczas zajęć uczniowie poznali rodzaje płazów występujących w naszym kraju, ich cechy charakterystyczne, zwyczaje i środowisko życia. Oglądali filmy przyrodnicze oraz zatopione w żywicy różne płazy. Dowiedzieli się dlaczego płazy są dla nas bardzo ważne, skąd wziął się bieżnik na oponach oraz kolor moro na ubraniach leśników i żołnierzy. Zdobyli wiedzę na temat zagrożenia życia płazów ze strony człowieka i rozwijającej się cywilizacji. Poznali także sposoby ochrony tych pięknych zwierząt w naszym kraju i Europie.
 
Galeria zdjęć 

Na zakończenie podsumowano i uporządkowano wiedzę jaką uczniowie zdobyli na zajęciach. Ostatnim punktem programu było ognisko, na którym uczestnicy upiekli kiełbaski i chleb. Następnie oddali się zabawom na pierwszym śniegu. - Szkolny koordynator programu Erasmus+, Jakub Czyż.
 
 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.