Wieści z Rajgrodu

aktualizacja: 2019-01-11 16:38:50     nr wiadomości: 38187     przeczytano: 2660     Ilość komentarzy komentarze: 2

Odchody zwierzęce na trawnikach, placach zabaw, chodnikach i innych obiektach użyteczności publicznej…

Spacerując, nieraz musimy wytężać wzrok by "w coś" nie wdepnąć. Wielu właścicieli nie poczuwa się do sprzątania po swoim czworonogu. Problem istnieje nie tylko w Grajewie. W ostatnim czasie do Urzędu Miasta w Rajgrodzie docierają skargi mieszkańców na osoby, które nie sprzątają po swoich pupilach.

Sprzątanie po psie powinno być dobrym nawykiem właścicieli. Niestety wielu z nich ignoruje przyjęte zasady i nie stosuje się do rozstawionych tabliczek przypominających o sprzątaniu czy wychodzeniu na spacer z psem bez smyczy bądź woreczka na odchody.

Każdy właściciel zwierzęcia odpowiada za swojego pupila i za to co pozostawia po sobie. Obligują go do tego przepisy uchwały w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Rajgród oraz Kodeksu Wykroczeń.

 

Zgodnie z zapisami, właściciel lub opiekun psa zobowiązany jest do wyprowadzania go na smyczy, a w przypadku psów uznawanych za agresywne - na smyczy i w kagańcu. Osoby utrzymujące zwierzęta domowe zobowiązane są do usuwania zanieczyszczeń spowodowanych przez nie w miejscach publicznych lub w miejscach przeznaczonych do wspólnego użytku jak również zapewnić odpowiednie warunki bezpieczeństwa i higieny, aby zapobiec roznoszeniu chorób zakaźnych.

Za niedostosowanie się do powyższych wymogów grożą kary, np. do 500 zł za zanieczyszczanie miejsc.

 

e-Grajewo.pl 

Przecież to jest martwy przepis.
Napisał: Pawel dodano: 2019-01-13 08:05:29

W Rajgrodzie jest duzy problem z psami które spacerują bez właściciela!!! Odpowiedzialni właściciele często nie mają jak wyprowadzić swoich psiaków W parku wszyscy wiedzą czyje psy luzem spacerują i nikt z tym nic nie robi
Napisał: Rajgrodzianka dodano: 2019-01-14 08:06:09

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.