Wieści z Rajgrodu

aktualizacja: 2017-05-17 17:34:20     nr wiadomości: 31836     przeczytano: 2787     Ilość komentarzy komentarze: 0

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zaakceptowało dofinansowanie 99 projektów zgłoszonych przez wojewodów, w ramach programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. 


W ramach realizacji "Razem bezpieczniej" w 2017 r. do dofinansowania zakwalifikował się projekt „Seniorzy – Bezpieczeństwo - Edukacja”. Poprawa bezpieczeństwa osób w wieku senioralnym z terenu Gminy Rajgród. Wnioskowana kwota dofinansowania wynosi 18 000 zł. 

W tym roku, oprócz głównych celów Programu obejmujących m.in. bezpieczeństwo w miejscach publicznych, edukację oraz ochronę dzieci i młodzieży, samorządy i organizacje pozarządowe mogły zgłaszać inicjatywy dotyczące programu „Dzielnicowy bliżej nas”, przeciwdziałania internetowemu hejtowi i mowie nienawiści (wśród dzieci i młodzieży) oraz zapobiegania i walki z tzw. „dopalaczami”.

Wojewodowie przekazali do MSWiA 231 lokalnych projektów profilaktycznych. Po ocenie merytorycznej i uwzględnieniu budżetowych ram Programu, aż 99 z nich (blisko 43 %) otrzyma wsparcie finansowe w łącznej kwocie 4 999 962 zł. To prawie dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku. W ramach poprzedniej procedury dofinansowania w 2016 r. MSWiA udzieliło wsparcia dla 52 najlepszych inicjatyw z spośród 141 propozycji wojewódzkich.

/e/

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.