Wieści z Radziłowa

aktualizacja: 2018-10-10 09:24:59     nr wiadomości: 37382     przeczytano: 2647     Ilość komentarzy komentarze: 0
  • Gmina Radziłów walczy o 10 tys. zł na otwarte warsztaty z upcyklingu 

Trwa głosowanie na inicjatywy społeczne zgłoszone do akcji „Lokalni Herosi”. Projekt z gminy Radziłów „EKO gmina Radziłów” znalazł się wśród ponad 400 projektów zakwalifikowanych do głosowania. Od 15 sierpnia do 14 października, każdy możeprzyczynić się do zdobycia grantu na realizację inicjatywy. Głosować można codziennie na www.herosiprzedsiebiorczosci.pl lub wysyłając MMS.

Do etapu głosowania zakwalifikowało się ponad 400 inicjatyw z całej Polski, zgłoszonych wcześniej przez Przedsiębiorców współpracujących z Eurocash przy wsparciu organizacji pozarządowych i instytucji publicznych. Właściciel sklepu Lewiatan w Mścichach pod numerem 29 we współpracy ze Ochotniczą Strażą Pożarną w Radziłowie zgłosili pomysł na przeprowadzenie warsztatów z twórczego wykorzystania rzeczy niepotrzebnych, zniszczonych oraz surowców wtórnych zgodnie z ideą upcyklingu – poprzez przekształcanie ich w coś wartościowego i funkcjonalnego. W ramach swojej inicjatywy pomysłodawcy planują również zorganizowanie akcji wspólnego sadzenia drzew, krzewów oraz roślin ozdobnych na terenie gminy, w której wzięliby udział członkowie OSP, dzieci, młodzież, nauczyciele, rodzice, seniorzy oraz przedstawiciele lokalnych instytucji. Projekt „lokalnych herosów” z gminy Radziłów przeszedł weryfikację formalną i został zakwalifikowany do etapu głosowania, można na niego głosować w kategorii do 10 tys. zł.
W ramach akcji zostanie zrealizowanych 100 projektów, które zdobędą największą liczbę głosów w każdej z kategorii finansowej: do 10 tys., do 50 tys. oraz do 100 tys. zł.
Liczy się każdy głos! 
Od 15 sierpnia do 14 października, każdy może przyczynić się do powstania projektu, oddając na niego codziennie jeden głos na stronie www.herosiprzedsiebiorczosci.pl lub wysyłając MMS z paragonem za zakupy w sklepie Przedsiębiorcy, który zgłosił projekt pod numer 661 005 990. 
Głos oddany z paragonem pomnaża punkty dla inicjatywy. Paragon za zakupy do 15 zł – to 5 punktów dla projektu, a ponad 15 zł – 10 punktów.

 

  • Trwa modernizacja świetlicy wiejskiej w Okrasinie. Przedmiotem inwestycji jest remont pomieszczeń i elewacji budynku.

Zakres robót obejmuje m.in. wybudowanie łazienki dla osób niepełnosprawnych, szpachlowanie i malowanie ścian we wszystkich pomieszczeniach, wymianę parapetów wewnętrznych i stolarki drzwiowej do toalety dla osób niepełnosprawnych kompleksową wymianę  instalacji elektrycznej wewnętrznej i wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej. Powstanie nowa kuchnia, łazienka, sala ogólna oraz szatnia. W ramach prac budynek zostanie także docieplony i wykonana elewacja z tynku cienkowarstwowego.


Całkowity koszt inwestycji wynosi 187 500 zł. Gmina Radziłów otrzymała dofinansowanie w wysokości 150 000 zł.
Budynek zostanie zaadaptowany na potrzeby Klubu Seniora adresowanego do nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+ mieszkających w Okrasinie. Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego ,,Senior+’’.
Przedsięwzięcie powinno zostać ukończone w listopadzie br.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.