Wieści z Prostek

aktualizacja: 2018-06-11 10:52:47     nr wiadomości: 35498     przeczytano: 1913     Ilość komentarzy komentarze: 2

Samorząd Gminy Prostki przygotowuje się do udziału w Programie Współpracy Transgranicznej „Polska – Rosja” 2014 – 2020. Głównym celem Programu jest wspieranie transgranicznej kooperacji w sferze społecznej, środowiskowej, gospodarczej i instytucjonalnej.

W ramach nawiązanej współpracy z samorządem rosyjskiego miasta Gusiew, odbyły się trzy spotkania dotyczące wspólnego budowania koncepcji projektów. Wśród priorytetowych inwestycji wskazano na przedsięwzięcia wpisujące się w:

Cel tematyczny ŚRODOWISKO – rozwój infrastruktury w zakresie uzdatniania wody (budowa i modernizacja urządzeń wodociągowych, sieci, stacji uzdatniania wody itp.) Gmina Prostki zamierza aplikować o środki finansowe na budowę sieci wodociągowej w miejscowościach Wiśniowo Ełckie, Dąbrowskie, Ostrykół oraz Żelazki. Szacunkowa wielkość tego projektu wynosi ok.4 mln zł.

Cel tematyczny DZIEDZICTWO – remont, adaptacja i wyposażenie obiektów dziedzictwa kulturowego oraz zagospodarowanie ich otoczenia; wzajemne promowanie walorów kulturowych i dziedzictwa historycznego samorządów. Tutaj nawiązaliśmy współpracę z władzami samorządowymi Gminy Puńsk oraz rosyjskiego miasta Krasnoznamieńsk. Zamierzamy aplikować o środki finansowe na remont i termomodernizację budynku „Starej szkoły” oraz wyposażenie izby historycznej, która będzie zlokalizowana w piwnicy budynku. Szacunkowy koszt realizacji tego projektu opiewa na kwotę ok. 2,75 mln zł.

Termin złożenia wniosków do Programu upływa 16 lipca br.

 

Dogadajcie się z Gminą Rajgród i Gminą Grajewo i zróbcie w końcu ścieżki rowerowe. Z Grajewa do Prostek, z Prostek do Rajgrodu i z Rajgrodu do Grajewa. To byłby wspaniały pomysł ! Dużo ludzi na to czeka. Współpracę z rosyjskim miastem można zawsze podjąć. A fundusze unijne można wykorzystać na inne cele.
Napisał: on dodano: 2018-06-12 08:12:08

Temat ścieżki jest lobbowany przez włodarzy Gminy Prostki i miasta Grajewa przy planowanej przebudowie drogi 65. Zainteresowaliśmy problemem ministra transportu oraz naszych parlamentarzystów. J.K
Napisał: Janusz dodano: 2018-06-13 09:39:37

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.