Wieści z Maratonki

W minioną niedzielę 27.09.2009 biegacze grajewskiej Maratonki wystąpili w Warszawie,  Łomży i Koźle.

31 Maraton Warszawki zgromadził na starcie ponad 3200 uczestników. Okazję do "złamania" 3 godzin na dystansie 42km195m, mimo spuchniętej kostki,  wykorzystał Janusz Krause (2:59:35) i jest już piątym zawodnikiem naszego klubu, który tego dokonał. Wcześniej poniżej tej granicy biegali Jarek Dembiński, Antoni Kiełczewski, Karol Krzyżnaowki i Edek Terebun. Świetny występ Janusza dał mu 71miejsce w klasyfikacji generalnej i 13 w kategorii wiekowej. W Warszawie na dystansie maratonu debiutował Bartek Talaga - przybiegł w środku stawki z czasem 4:30:23.

W Łomży natomiast sportowcy rywalizowali w Biegu o Puchar Ministra Sportu i Rekreacji. Był to jednocześnie bieg kończący cykl łomżyńskiego Grand Prix. Wśród kobiet zwyciężyła niespełna 16 letnia  zawodniczka Maratonki Paulina Krawczyk (49.07). W kat. mężczyzn najlepszy z naszych biegaczy  był 16 letni Krzysztof Wojnowski (zajął 6 miejsce 39.30). W cyklu Grand Prix sukces odniósł Jarek Czopek wygrywając swoją kategorię. Na uwagę zasługuje debiut w barwach Maratonki Lecha Żabińskiego, który poprawił o ponad 3 min. swój najlepszy rezultat (53.28). Czasy pozostałych reprezentantów Grajewa: Czopek Jarek - 42.59, Szycik Waldemar - 46.17, Borawski Krzysztof - 50.28 (znów rekord życiowy).
XX Kolneńskie Biegi Jesieni w Koźle również  zakończyły się sukcesem Grajewian. Cross na dystansie 3km wygrał Karol Krzyżanowski, trzefci był Jarek Czopek, piąty Marek Dąbrowski. W kat. Kobiet 3 miejsce zajęła Monika Kędzierska.

Już za tydzień 04. 10.2009 w Popowie odbędzie się II Bieg Rolnika. Początek zawodów o godz. 10.30  Zachęcamy i zapraszamy. - W. Szycik