Wielu użytkowników telewizorów chciałoby czuć się w swoim salonie, jak w kinie.

aktualizacja: 2020-10-28 08:30:55     nr wiadomości: 43838     przeczytano: 770     Ilość komentarzy komentarze: 0

Wielu użytkowników telewizorów chciałoby czuć się w swoim salonie, jak w kinie. Wszystko to jest możliwe – wystarczy odpowiedni sprzęt. Zalezy nam na obrazie oraz dźwięku, więc dzisiaj doradzimy, co wybrać: kino domowe, czy soundbar?

  • Kino domowe - zalety
  • Soundbar - zalety
  • Kino domowe, czy soundbar?


Kino domowe lub soundbar okazują się bardzo przydatnie, zwłaszcza, jeśli salon z telewizorem stanowi centrum rozrywki w naszym domu. Z pewnością zależy na nam zarówno na jakości dźwięku, jak i obrazu. Ponadto obezna sytuacja związana z epidemią koronawirusa sprawia, że musimy się bawić raczej w domu. W kinach i teatrach, a także innych ośrodkach kultury dopuszczalne jest zajęcie przez widzów dwudziestu pięciu procent miejsc na widowni. Wszystko to przez wzrost zachorowań i znalezienie się Polski w czerwonej strefie. Jednak czas spędzony w domu nie musi być wcale bezproduktywny i ograniczony, jeśli chodzi o rozrywkę. Jest wiele rzeczy., które możemy robić w domu. Jakie są to zajęcia? Czytanie książek, granie w gry komputerowe i nie tylko, słuchanie muzyki, oglądanie filmów oraz telewizji i tak dalej. Zwłaszcza do tych dwóch ostatnich propozycji rozrywkowych przyda nam się prócz telewizora kino domowe lub soundbar.

Kino domowe - zalety

W dzisiejszych czasach telewizory osiągają satysfakcjonującą jakość obrazu i dźwięku. Nie oznacza to jednak, że nie można jej ulepszyć. Kino domowe, to zestaw, który w dużym stopniu wpływa przede wszystkim na brzmienie. Nie wyklucza too jednocześnie wrażeń wizualnych. Prócz urządzeń dźwiękowych często w zestawie znajduje się DVD, Blu-Ray, czy łącze Bluetooth – ono pozwoli nam na przykład puszczenie filmu lub muzyki z urządzenia mobilnego, co poprawi komfort odbioru. Co należy do najważniejszych funkcji kina domowego? Mianowicie generowanie dźwięku przestrzennego. Wyzwala to niesamowite doznania. Możemy poczuć się, jak w centrum akcji, którą obserwujemy na ekranie telewizora. Ponadto dobre zestawy charakteryzuje wysokiej jakości brzmienie. Sprawi to też, że nie przeoczymy odgłosów przeciwnika na wirtualnej arenie. To rozwiązanie sprawdzi się zarówno podczas ogląda, słuchania oraz grania. Zwróćmy również uwagę na aspekt wizualny. Niektóre elementy kina domowego potrafią być gabarytowe, jednak producenci mają dla klientów rekompensatę. Jaką? Design. Na rynku możemy znaleźć głośniki z przepiękną, drewnianą obudową lub tez bardziej minimalistyczne nadające pomieszczeniu charakter – najczęściej jest to salon.

Soundbar - zalety

Przejdźmy teraz do drugiego rozwiązania, którym jest soundbar. Co to jest? To rodzaj głośnika, choć fachowcy nazywają to zintegrowanym systemem audio. Wszystko to umieszczone jest w podłużnej obudowie. Wewnątrz najprostszych modeli klient znajdzie dwa głośniki. Jeśli to dla nas za mało, to producenci proponują wyższej klasy konstrukcje, w których może się znaleźć ich nawet dziewięć. Jakie są jeszcze zalety bardziej zaawansowanych modeli? Może być dołączony zewnętrzny sbwoofer. Pewnie jesteście ciekawi, co to jest. Już spieszymy z odpowiedzią. To głośnik niskotonowy, który gwarantuje potężniejsze basy. Jak to się ma dla naszej przyjemności? Zyskujemy w ten sposób lepsze wrażenia podczas seansu. Czym to urządzenie różni się od kina domowego? Użytkownicy tego sprzętu nie musza rozmieszczać głośników. Producenci już zadbali to, by były optymalnie rozmieszczone wewnątrz tej jednej belki. Instalowana jest z reguły tuż pod naszym telewizorem. Jak wybrać odpowiedni soundbar? Można by było powiedzieć krótko, że należy brać pod uwagę pomieszczenie, oczekiwana jakość dźwięku oraz możliwości finansowe. Jednak to nie jest takie proste. Dlaczego? Już tłumaczymy. Po pierwsze bierzemy pod uwagę podstawowy rozróżnik: zestawy jednoelementowe lub dwuelementowe. Ten  pierwszy stanowi najprostsze rozwiązanie na poprawę dźwięku telewizora. Teraz omówmy drugi wariant. Oferuje on lepszy bas, jednak pojawia się haczyk. Potrzebuje znacznie więcej miejsca i nie jest zalecany do małych pomieszczeń. Na jakie cechy parametry jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę? Po pierwsze ilość kanałów – im więcej tym lepiej. Po drugie pasma przenoszenia – im szerszy tym lepiej. I na koniec moc wyjściowa na kanał. Jeden z lepszych modeli znajdziecie tutaj: https://www.euro.com.pl/soundbar-speakerbar.bhtml.

Kino domowe, czy soundbar?

Teraz pozostaje na koniec dylemat: co wybrać? Kino domowe, czy soundbar? Zaczniemy od kina domowego, które jest zdecydowanie droższe, ale oferuje lepszą jakość dźwięku. Wybieramy je między innymi z tego powodu. Ponadto potrzebna jest przestrzeń. Kino domowe nadaje się do dużych pomieszczeń, w których możemy odpowiednio rozmieścić głośniki, o których już wspominaliśmy. Zalecane jest to rozwiązanie dla osób, które mają duże mieszkanie lub dom. Z kolei soundbar zalecany jest, gdy nie chcemy wydawać dużej ilości pieniędzy na głośniki. Ponadto warto o tym pomyśleć, gdy mamy nieduży pokój, mieszkamy w domu jednorodzinnym lub bloku. Sprawdzi się również, gdy pragniemy mieć zwarty i prosty system dźwiękowy, który będzie się komponował z telewizorem, a także, gdy wisi on na ścianie.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.