Więcej miejsc w żłobku

aktualizacja: 2020-02-14 16:34:47     nr wiadomości: 41490     przeczytano: 5160     Ilość komentarzy komentarze: 1

14 lutego br. nastąpił odbiór nowej sali w Żłobku Miejskim w Grajewie przy ul. Krasickiego 2 w Grajewie.

Już w najbliższy poniedziałek (17.02.) kolejnych 24 dzieci, pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry, będzie uczyć się poprzez zabawę. Projekt "Nowe miejsca opieki w grajewskim żłobku" został zrealizowany z Funduszy Europejskich.

- Zmiana ustawy o opiece dzieci do lat 3 zniosła w żłobkach wymóg posiadania co najmniej dwóch pomieszczeń tj. sali dziennego pobytu i sypialni. W związku z tym zostały przeprowadzone prace adaptacyjne pomieszczeń. Pozwoliło to na zwiększenie liczby dzieci z 48 do 72 – mówi nam Regina Niedziołko, dyrektor Żłobka Miejskiego w Grajewie.  

Remont obejmował m.in.: rozbiórkę istniejących wykładzin podłogowych, skucie nierówności posadzek i wyrównanie ich poziomu, zlikwidowanie ściany działowej i wykonanie nowych ścian działowych, tynków; montaż drzwi wewnętrznych i kabin WC, ułożenie glazury i itp.

Oprócz wymienionych prac wykonano też instalację elektryczną i kanalizację sanitarną. Pieniądze z projektu zostały przeznaczone także na zakup wyposażenia i zagwarantowanie wynagrodzeń pracowników i pobyt w placówce 24-osobowej grupy dzieci do 30 listopada 2021 r. 

- Urządzając pomieszczenie, szczególną uwagę zwróciliśmy na bezpieczeństwo, dostępność i przyjazną kolorystykę. Przygotowana sala jest przestronna, bardzo dobrze wyposażona w różnorodne profesjonalne meble, zabawki i pomoce dydaktyczne. Chcemy zapewnić dzieciom pobyt w warunkach zbliżonych do tych domowych, by maluchy czuły się bezpiecznie i były zadowolone – dodaje dyrektor.

Niestety, funkcjonująca tutejsza placówka dla najmłodszych nie zaspokaja w pełni potrzeb wszystkich zainteresowanych, miekjsc w żłobku jest stanowczo za mało, biorąc pod uwagę potrzeby naszego miasta.

- Zapotrzebowanie na miejsca żłobkowe w Grajewie jest duże. Po zakończeniu naboru do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych podejmiemy działania w tym kierunku. Mieliśmy zaproponowaną pewną lokalizację, jednak to kontrowersyjne, zasadna wydaje się lokalizacja w jednym obiekcie. Moim zdaniem, podjęta kilkanaście lat temu decyzja dotycząca likwidacji Żłobka Miejskiego, z perspektywy czasu była decyzją złą – twierdzi Dariusz Latarowski, Burmistrz Miasta Grajewo.

Łączna wartość projektu wynosi 898 700 zł. Inwestycja została dofinansowana kwotą 763 874 pozyskaną w ramach "Działania na rzecz równowagi praca - życie" RPO Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.


e-Grajewo.pl

Komentarz nie właściwy dla władzy dlatego nie publikujecie ?
Napisał: On dodano: 2020-02-18 18:53:27

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.