Wernisaż

aktualizacja: 2018-03-12 19:28:59     nr wiadomości: 34589     przeczytano: 1434     Ilość komentarzy komentarze: 0
OTWARCIE WYSTAWY MALARSKIEJ
9 marca 2018 r. w Bibliotece-Centrum Kultury w Szczuczynie Dyrektor Janusz Siemion  dokonał otwarcia wystawy malarstwa Stanisława Kuźmara. Wernisażowi towarzyszyły białoruskie ludowe utwory muzyczne.
 
Stanisław Kuźmar
Artysta urodził się w 1957 roku we wsi Kwasewicze, obwód Brzeski. Studia na Wydziale Grafiki Edytorskiej Białoruskiej Państwowej Akademii Teatralno-Plastycznej ukończył w 1983 r. 
W twórczości Kuźmara widać jego zafascynowanie otaczającą nas rzeczywistością, którą malarz przedstawia w naturalnych, pełnych „poezji i harmonii” delikatnych, a jednocześnie skomplikowanych kolorach. Artysta na co dzień mieszka i tworzy w Wołkowysku, a jego obrazy znajdują się  w białoruskich muzeach oraz prywatnych kolekcjach na terenie całej Europy. Wystawa została zorganizowana dzięki pani Renacie Dziemieńczuk,  członkini Związku Polaków na Białorusi.
 
Wystawę można oglądać w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie do dnia 31 marca 2018 roku w godzinach pracy placówki.  - zaprasza Andrzej Szabelski
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.