Warsztaty kulturalne w SP

aktualizacja: 2018-02-18 14:36:59     nr wiadomości: 34360     przeczytano: 1845     Ilość komentarzy komentarze: 0

13 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej w Szczuczynie odbyły się warsztaty kulturalne podejmujące cztery ciekawe tematy: „ Klasowe spotkanie z obrazami wybitnych artystów”, „Teatr to dziwny, teatr szalony”, Zabawy z powietrzem”, „Miniogródek w słoiku”. Warsztaty prowadzili uczniowie klasy VIIa oraz trzy uczennice z klasy Vb. Wsparcia merytorycznego i praktycznego udzielili im nauczyciele: Irena Markowska, Teresa Pieńczykowska, Stanisław Pieńczykowski, Elżbieta Bogdan.

Na warsztaty o tematyce muzealno – teatralnej zaproszono uczniów klas piątych. Pod kierunkiem starszych koleżanek i kolegów interpretowali oni wybrane obrazy oraz uczyli się trudnej sztuki aktorstwa. W zabawach z powietrzem uczestniczyli uczniowie klas czwartych. Zaprezentowano im wiele ciekawych doświadczeń. Sami również mogli odkrywać inspirujące właściwości powietrza. Następnie grupy uczniów wykonywały wspólnie miniogródki, które znalazły swoje miejsce w pracowni biologicznej, gdzie pozostaną pod czujnym okiem wykonawców.

Prowadzący warsztaty uczniowie czerpali swoje pomysły z doświadczeń i przeżyć, których dostarczyła im wycieczka do Warszawy zorganizowana przez Stowarzyszenie Samorządów Dorzecza Biebrzy w ramach projektu „Otwarci na kulturę” pod patronatem Fundacji PZU. Dla wszystkich uczestników warsztatów był to dzień niezapomnianych wrażeń, otwarcia się na poznawanie tego co nowe, nieznane, pozornie nieciekawe.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.