• 9 komentarzy
  • 10141 wyświetleń

Warmia : Znicz 1:3

Nie udało się naszym piłkarzom przełamać czarnej serii porażek. W sobotę WARMIA na własnym boisku uległa ZNICZOWI Biała Piska 1:3. Właściwie każda relacja z przegranych ostatnio meczów grajewian mogłaby być podobna. Nasi piłkarze mają dużo momentów dobrej gry, konstruują akcje, mają szanse na bramki i niestety – przychodzą chwile dekoncentracji, głupie, czasem wręcz szkolne błędy po których gole strzelają rywale i WARMIA przegrywa. Aż ręce opadają… Tak było i tym razem. Choć przed meczem „na papierze” ZNICZ posiadał wielką przewagę jeśli chodzi o skład personalny oraz doświadczenie ligowe zawodników i w teorii powinien spokojnie ograć nasz zespół, to w pierwszej połowie meczu wcale nie było to starcie Dawida z Goliatem. Remis do przerwy wydawał się jak najbardziej zasłużony, bo na kilka okazji gości nasi piłkarze odpowiedzieli szansami bramkowymi, z których zwłaszcza okazja Marcina Strzelińskiego w 41 minucie powinna i wręcz… musiała zakończyć się zdobyciem gola. Niestety, nie udało się…

Drugą część meczu nasi piłkarze zaczęli ze sporym animuszem, ale szybko – bo już w 58 minucie goście zdobyli bramkę po trafieniu Radzikowskiego. Zaledwie dwie minuty później piłkę przed polem karnym gości stracił Chyliński i błyskawiczna kontra ZNICZA przyniosła drugiego gola, którego zdobył Gutowski. Zadziwiające było jak goście łatwo przedostawali się przez naszą defensywę. Po zdobyciu drugiej bramki niemal każda akcja ZNICZA groziła kolejnym golem. Nasza obrona stała się szwajcarskim serem z ogromnymi dziurami… To musiało przynieść trzeciego gola i w 67 minucie przyniosło, po trafieniu Radzikowskiego. Kilka chwil po stracie trzeciego gola bramkarz gości Masłowski sfaulował Dzierzgowskiego i sędzia podyktował rzut karny dla WARMII. Bramkarz ZNICZA, „ulubieniec” grajewskiej publiczności (która nie omieszkała wyrazić o nim swojej opinii w niecenzuralnych słowach) otrzymał czerwoną kartkę i opuścił boisko przy akompaniamencie gwizdów. Wprawdzie Rafał Kozikowski pewnie wykonał rzut karny i zmniejszył rozmiar porażki, ale 20 końcowych minut gry z przewagą jednego zawodnika nic WARMII nie dało. Paradoksalnie to goście stworzyli sobie w tym czasie szereg doskonałych okazji do zdobycia kolejnych goli. Ataki WARMII przypominały bicie głową w mur, a obrona kompletnie sobie nie radziła z ofensywą ZNICZA. Tylko fatalnej nieskuteczności gości zawdzięczamy to, że nie przegraliśmy wyżej.

Po udanych występach zespołu w grach kontrolnych i początkowych kolejkach ligowych wszyscy dobrze życzący WARMII liczyli na więcej. W kilku meczach nasz zespół pokazał, że drzemie w nim spory potencjał, ale tylko wtedy gdy wszyscy maksymalnie skoncentrowani przez 90 minut wykonują swoje zadania na boisku. Niestety, w każdym meczu fatalne błędy przydarzają się nie tylko młodym zawodnikom, ale także tym zdecydowanie bardziej doświadczonym. Wszystkich stać na dużo lepszą grę i zdobywanie punktów w lidze, ale bez wykrzesania z siebie maksimum możliwości passa porażek może trwać nadal. Trenerzy Jarosław Turowski i Marcin Strzeliński mają teraz przed sobą ciężki tydzień na przygotowanie rozbitego psychicznie porażkami zespołu na arcytrudny wyjazdowy mecz w dalekim Tolkmicku, który WARMIA rozegra w sobotę 14 września o godzinie 16:00.

7.09.2013 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - ZNICZ Biała Piska 1:3 (0:0)

0:1 Konrad Radzikowski 58' 0:2 Błażej Gutowski 60', 0:3 Konrad Radzikowski 67', 1:3 Rafał Kozikowski 70' (rzut karny)

WARMIA: 1.Gieniusz - 13.Lekenta (65' 16.Sypytkowski),  17.Arciszewski (Kpt), 3. Domurat (70' 19.Cybulski), 15.Koszczuk - 4.Mikucki, 7. Osypiuk, 10.Kozikowski, 9.Strzeliński  - 11.Chyliński, 6.Dzierzgowski

REZERWA: 16.Sypytkowski, 21.Baczewski, 8.K.Górski, 19.Cybulski, 2.Olszyński, 18.Golubiewski

ZNICZ: 1.Masłowski - 11.M.Świderski, 14.Gryko, 25.Wyszyński, 8.Kierznowski- 15.Falkowski (70' 12.Pisowodzki), 7.Adamiec (78' 18.Zaczkowski), 16.Butkiewicz (90' 6.Domański), 10.Janik (Kpt) -  9.Radzikowski, 13.Gutowski (65' D. Świderski)

REZERWA: 12.Pisowodzki - 18.Zaczkowski, 6.Domański, 20.D.Świderski, 21.Maciejewski, 4.Piwko

Sędzia: Andrzej Sobolewski (Augustów)
Widzów: 250
Żółte kartki: Dzierzgowski, Mikucki, Arciszewski, Kozikowski (WARMIA), Wyszyński, Gryko, Butkiewicz (ZNICZ)

Czerwona kartka: Masłowski (70' - za faul)

1' Rozpoczynają goście

3'  Świetny strzał z lewej strony boiska Karola Janika - Gieniusz wybija na rzut rożny dla gości

3' Po dośrodkowaniu nasz bramkarz wybija piłkę poza pole karne

8' Drugi rzut rożny dla ZNICZA, przejmujemy piłkę po dośrodkowaniu

9' Marcin Mikucki wywalczył pierwszy rzut rożny dla WARMII

9' Po rzucie rożnym bez zagrożenia pod bramką Masłowskiego

15' Dobre podanie do Adamca i było bardzo groźnie pod naszą bramką, ale zawodnik ZNICZA strzelił ponad bramką

15' Dobra akcja WARMII - Osypiuk ładnie przerzucił piłkę nad obrońcami, ale Dzierzgowskiego uprzedził Masłowski

18' Kontratak WARMII, ale sędzia liniowy dostrzega pozycję spaloną Dzierzgowskiego

20' Rzut rożny dla WARMII - piłka po dośrodkowaniu Strzelińskiego odbiła się od poprzeczki i wyszła poza bramkę!

21' Kapitalnie strzela z 18 metrów Rafał Kozikowski, ale Masłowskiemu udało się wybić piłkę na rzut rożny

22' Po chwili znów korner dla WARMII

22' Po dośrodkowaniu łapie piłkę Masłowski

23' Bardzo groźnie pod naszą bramką - na szczęście nikt z gości nie doszedł do dośrodkowania Adamca

24' W rewanżu ładny kontratak WARMII zakończony wybiciem piłki na rzut rożny przez Masłowskiego, który zastopował Chylińskiego

24' Żółte kartki dla Wyszyńskiego (za faul) i Gryko (za krytykę pracy sędziego) ze ZNICZA

25' Po rzucie rożnym wybija piłkę Masłowski

26' Za faul na Falkowskim żółtą kartką sędzia ukarał Dzierzgowskiego

27' Próbujemy wyjść z kontratakiem, ale znowu na spalonym jest Dzierzgowski

28' Dobre podanie Dzierzgowskiego do Chylińskiego, ale nasz napastnik źle odgrywa piłkę

30' Żółta kartka dla Mikuckiego za utrudnianie wznowienia gry bramkarzowi gości

31' Bardzo groźnie pod naszą bramką - Janik przelobował naszego bramkarza, piłka trafia w słupek bramki, ale bramki i tak by nie było bo zawodnik gości był na spalonym

32' Po akcji ZNICZA piłka wpada do naszej bramki, ale wcześniej jest faul na naszym zawodniku

33' Dobre dośrodkowanie Strzelińskiego z prawej strony i obrońca ZNICZA w ostatniej chwili wybija piłkę spod nogi Chylińskiego

35' Dzierzgowski po ładnym rajdzie wywalczył rzut rożny

36' Po dośrodkowaniu przepuszczona piłka trafiła do Kozikowskiego, ale strzał naszego zawodnika szybuje ponad poprzeczką

38' Kapitalna akcja WARMII - Chyliński z Dzierzgowskim byli praktycznie we dwóch pod bramką Masłowskiego, ale złe podanie zniweczyło szansę

38' Rzut rożny dla WARMII a po chwili następny

39' Po dośrodkowaniu piłkę przejmują goście

41' Znakomita szansa na gola dla grajewian - po fatalnym kiksie obrońcy Strzeliński popędził lewą stroną i w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę obok słupka próbując uderzyć w długi róg bramki

45' Rzut rożny dla gości

45' Janik strzela bardzo niecelnie

45' Koniec pierwszej połowy emocjonującego meczu - bezbramkowy remis do przerwy

46' Drugą połowę rozpoczyna WARMIA - bez zmian w obu zespołach

46' Od razu dobra akcja WARMII - Dzierzgowski dośrodkowuje do Strzelińskiego na pole karne, ale Świderski w ostatniej chwili przejmuje piłkę

47' Niemal kopia akcji sprzed chwili - Dzierzgowski dogrywa do Strzelińskiego, ale nasz zawodnik nieco pogubił się przy przyjmowaniu piłki i obrońcy ją przejęli

49' Nieudany wślizg Arciszewskiego i żółta kartka dla naszego zawodnika

50' Rzut wolny dla gości 25 metrów od naszej bramki - podanie Janika i wybija piłkę nasz obrońca

52' Kolejny rzut wolny dla ZNICZA praktycznie z tego samego miejsca co przed chwilą i znów piłkę wybija Domurat

53' Duży błąd Arciszewskiego i Domurata - po nieporozumieniu naszych piłkarzy strzela Gutowski. Na szczęście piłka mija słupek naszej bramki

54' Kibiców irytuje już jeden z sędziów liniowych nieustannie dopatrujący się pozycji spalonej u naszych zawodników - tym razem mocno dyskusyjna ocena pozycji Dzierzgowskiego

55' Butkiewicz strzela obok bramki Gieniusza

56' Po ładnym prostopadłym podaniu przed naszym bramkarzem znaleźli się Gutowski z Radzikowskim, ale Gieniusz odważnym wyjściem ratuje sytuację

57' Wyszyński kopnął Dzierzgowskiego, ale kończy się na upomnieniu zawodnika gości, który powinien dostać swoją drugą żółtą kartkę w tym meczu

58' GOL dla gości. Butkiewicz zagrał do Radzikowskiego a ten z lewej strony ograł naszego obrońcę i pokonał Gieniusza. Przegrywamy 0:1

59' Żółta kartka dla Mateusza Butkiewicza

60' GOL dla ZNICZA. Fatalna strata Chylińskiego, szybki kontratak gości po którym Radzikowski dogrywa do Gutowskiego a ten z najbliższej odległości trafia do naszej siatki

62; Żółta kartka dla Rafała Kozikowskiego

63' Fatalne minuty dekoncentracji naszego zespołu i strata dwóch bramek odmieniają losy tego meczu :(

64' Strzał Janika ponad bramką Gieniusza

65' Zmiana w WARMII - za Lekentę wchodzi Sypytkowski a w ZNICZU za Gutowskiego Daniel Świderski

66' Rzut rożny dla ZNICZA - po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

67' GOL dla gości. Daniel Świderski podaje do Radzikowskiego i ten z bliska strzela trzeciego gola dla ZNICZA. Fatalna bierność naszych obrońców

68' Strzał Dzierzgowskiego z linii bramkowej wybija obrońca gości

68' Przy tej akcji faulował naszego napastnika Masłowski i sędzia ukarał go czerwoną kartką. Masłowski przy akompaniamencie grajewskich kibiców obrzucających go obelgami schodzi do szatni. Będzie rzut karny dla WARMII

70' Zmiana w WARMII - Mateusz Cybulski zastępuje Łukasza Domurata

70' GOL dla WARMII. Z rzutu karnego zdobywa go Rafał Kozikowski. Jest 1:3.

75' WARMIA atakuje, ale obrońcy ZNICZA wybijają piłkę na aut

77' Zmiana w ZNICZU - za Adamca na boisko wchodzi Sebastian Zaczkowski

78' Rzut rożny dla ZNICZA - po rozegraniu piłki bardzo niecelnie strzela Janik

80' Głupia strata Kozikowskiego w środku pola - Butkiewicz zagrywa piłkę do Janika a ten w sytuacji sam na sam strzela w Gieniusza

81' Rzut rożny dla ZNICZA ale po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

82' Mnożą się błędy naszych piłkarzy - Radzikowski po akcji swego zespołu strzela w boczną siatkę naszej bramki

83' Głośny doping licznej grupy kibiców z Białej Piskiej, którzy w nieformalnej grupie przybyli do Grajewa wspierać swój zespół

85' Ładny rajd Mateusza Cybulskiego, ale piłka ucieka naszemu piłkarzowi poza boisko

86' Rzut rożny dla WARMII, ale szybko tracimy piłkę po dośrodkowaniu

87' Trzech piłkarzy ZNICZA było w dobrej sytuacji pod naszą bramką! Katastrofalne błędy naszej defensywy...

88' Znów fatalny błąd obrony po którym Radzikowski podaje do Michała Świderskiego a ten strzela na bramkę, piłka odbija się od poprzeczki i wychodzi poza bramkę

90' Cztery minuty dolicza pan Sobolewski do regulaminowego czasu gry

90' + 1' Jak w masło wchodzą piłkarze gości w naszą obronę - ZNICZ ma kolejny rzut rożny

90' + 2' Przejmujemy piłkę po rzucie rożnym

90' + 3' Zmiana u gości - za Butkiewicza wchodzi na boisko Domański

90' + 4' Po kontrataku znów w doskonałej sytuacji Radzikowski, ale Gieniusz kapitalnie broni

90' + 4' Rzut rożny dla WARMII - po chwili następny

90' + 4' Nasi piłkarze krótko rozegrali korner i sędzia zakończył mecz. Po fatalnej grze w drugiej połowie meczu przegrywamy 1:3 ze ZNICZEM Biała Piska i tkwimy w beznadziejnej serii porażek. :(