• 6 komentarzy
  • 10684 wyświetleń

Warmia - Narew Ostrołęka 2:1

Warmia Grajewo - Narew Ostrołęka 2:1 (2:1)

W rozegranym w sobotę 28 lutego na boisku ze sztuczną trawą w Białymstoku kolejnym meczu kontrolnym, drużyna "WARMII" Grajewo pokonała "NAREW" Ostrołęka 2:1 (2:1).

Bramki zdobyli: 0:1 Jakub Kabala 12', 1:1 Rafał Kozikowski 35', 2:1 Paweł Strózik 36'
Sędziował: Marek Bilmin z Czarnej Białostockiej

WARMIA: Gieniusz (82 Tarnacki) - Arciszewski, Piłatowski, Makowski (67 Kowalski), Tuzinowski (80 P.Matysiewicz), Strzeliński, Strózik, Mirva (63 Górski T.), Górski P. (46 Lewosz), Sobczyk (46 Jasielczuk), Kozikowski (86 Gliniecki)

NAREW: Janowski (75. Bodych) - Pragacz (30. Bondziul) (55. Zalewski), Malanowski, (46. Mohamed), Cios (75. Samsel), Boniowski (46. Skorupka) - Strzeżysz (46. D. Wargulewski) (75. Męczkowski) Jakóbiak (30. Wilczewski) (75. Kowalczyk), Wędzyński (75. Posmyk), Kaliszewski (46. Iwanicki) - Pysklo (46. Falęta) Kabala (75. Niedźwiecki)

Zajmująca po rundzie jesiennej obecnego sezonu VIII miejsce w tabeli III ligi mazowiecko - łódzkiej NAREW, wzmocniona w przerwie zimowej przede wszystkim doświadczonymi zawodnikami takim jak bramkarz Sylwester Janowski (były gracz m.in. naszej drużyny w niesławnym sezonie 2004/2005), pomocnik Grzegorz Wędzyński (były zawodnik POLONII i LEGII Warszawa, GÓRNIKA Łęczna a
także pierwszoligowych klubów z Izraela, ponad 200 występów w I lidze) oraz obrońca Jan Cios (ODRA Wodzisław, GÓRNIK Zabrze i ŚWIT Nowy Dwór Mazowiecki, 54 występy w I lidze) była jak dotąd zdecydowanie najmocniejszym przeciwnikiem drużyny WARMII w tegorocznych sparringach. Rywal, trenowany przez Cezarego Moledę (byłego trenera m.in. pierwszoligowej POLONII
Warszawa), posiadający zamożnych sponsorów, ma ambicje walczyć wiosną o awans do II ligi.

Na początku meczu piłkarze z Ostrołęki uzyskali przewagę i po jednej z akcji Jakub Kabala znalazł się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem,zdobywając prowadzenie dla NARWI. Nasza drużyna, mimo szybkiej straty bramki oraz osłabienia brakiem chorego Grzegorza Juzwy oraz kontuzjowanego Konrada Kowalko, a więc dwóch zawodników przymierzanych do podstawowej jedenastki, nawiązała na boisku równorzędną walkę z mocnym przeciwnikiem. Już w 27 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego po strzale głową Macieja Sobczyka NAREW od straty gola uratowała poprzeczka. W 35. minucie po rzucie rożnym egzekwowanym przez naszą drużynę obrońcy NARWI wybili piłkę, po czym przytomnie zachował się Rafał Kozikowski, pięknym strzałem w tzw. długi róg pokonując Janowskiego. Tuż po wznowieniu gry piłkarze z Ostrołęki stracili piłkę, przejął ją Paweł Strózik i kapitalnym strzałem w róg pokonał kompletnie zaskoczonego bramkarza NARWI. Warto nadmienić, że Paweł w sobotę obchodził 24 urodziny. Niewykluczone, że nasz wychowanek po występach w ŁKS Łomża, JAGIELLONII Białystok (Młoda Ekstraklasa) oraz ZNICZU Pruszków w rundzie wiosennej zagra ponownie w barwach WARMII. W sobotę był najlepszym piłkarzem na boisku, mądrze rozdzielając podania i mobilizując do lepszej gry młodych zawodników naszej drużyny.

W drugiej połowie, po wielu zmianach w obu zespołach choć przeważała NAREW, to nasi piłkarze mieli bardziej klarowne sytuacje do zdobycia bramki,zwłaszcza w 60 minucie, kiedy po wzorowej akcji naszej drużyny Rafał Kozikowski przegrał pojedynek z Janowskim w sytuacji sam na sam.

Zwycięstwo w tym stojącym na wysokim poziomie meczu z mocnym rywalem pozwala z optymizmem oczekiwać początku rundy wiosennej rozgrywek, którą nasi piłkarze rozpoczną w sobotę 14 marca o godz. 15:00 na stadionie im. Witolda Terleckiego w Grajewie przeciwnikiem naszej drużyny będzie bardzo wzmocniona w przerwie zimowej ekipa SOKOŁA Sokółka, trenowana przez byłego szkoleniowca naszej drużyny Mirosława Dymka.

W stosunku do kadry z rundy jesiennej ubyli następujący zawodnicy: Piotr Kulgawczuk, Jakub Dańko, Rafał Gosk i Marcin Arciuch (powrót po okresie wypożyczenia do JAGIELLONII Białystok), Marcin Ostaszewski (studia w Gdańsku).

Przybyli: Grzegorz Juzwa (wypożyczony bezpłatnie z suwalskich WIGIER na okres do 30.06.2009) oraz z zespołu juniorów: Kamil Randzio, Michał Kowalski, Kamil Makowski, Tomasz Górski, Mateusz Gliniecki, Paweł Matysiewicz, Paweł Tarnacki i Krystian Perkowski. Z zespołem od początku rozpoczęcia treningów w nowym roku trenuje Paweł Strózik, który rozwiązał umowę ze ZNICZEM Pruszków, gdzie grał jesienią. W najbliższych dniach okaże się, czy ten wychowanek naszego klubu zagra na wiosnę w WARMII.

W sobotę 7 marca w ostatnim sparringu przed rozpoczęciem rundy rewanżowej WARMIA zmierzy się z II- ligowymi WIGRAMI Suwałki. Termin i miejsce rozegrania meczu zostanie ustalone w najbliższych dniach, o czym poinformuję na niniejszej stronie -
informuje Janusz Szumowski.

Od środy 4 marca będą do nabycia karnety wstępu na 8 meczów rundy wiosennej rozgrywanych w Grajewie w cenie 60 zł za sztukę. Zachęcam wszystkich kibiców do nabywania karnetów i tym samym wspomagania budżetu klubu. Karnety będą dostępne w Sklepie Sportowym pani Marioli Mołs przy ul. Piłsudskiego w Grajewie oraz w biurze klubu. Zainteresowanych proszę o kontakt pod nr tel. 0862723853 lub e-mail klub.sportowy.warmia@neostrada.pl

Poniżej prezentuję terminarz spotkań rundy wiosennej III ligi rozgrywanych w Grajewie
. 14.03.2009 (sobota) godz. 15:00