wtorek, 19 marca 2024

Warmia – CRESOVIA 1:1

Po trzech zwycięstwach z rzędu w minioną sobotę piłkarze WARMII Grajewo zremisowali z CRESOVIĄ Siemiatycze 1:1. Dla gości był to czwarty kolejny mecz zakończony podziałem punktów. Tak jak w ostatnich spotkaniach tak i w tym brakowało w grajewskim zespole Sypytkowskiego, Mikuckiego, Koszczuka i Tuzinowskiego.

Spotkanie zaczęło się od błędu naszej obrony, po którym Piotr Bondziul sprawdził czujność Łukasza Sobolewskiego. Ta sytuacja jakby spętała nogi naszym piłkarzom – mnożyły się błędy, były problemy z wyprowadzeniem składnej akcji. Tymczasem goście w 12 minucie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale, który najpierw odbił Sobolewski, odbitą piłkę do bramki skierował Kacper Zazuliński. Jednobramkowe prowadzenie goście utrzymali do przerwy, bo wprawdzie WARMIA próbowała atakować, ale z tych ataków sytuacji podbramkowych i strzałów było jak na lekarstwo.

Po przerwie sporo ożywienia wniósł wprowadzony na boisko Popławski. Właśnie ten zawodnik w 60 minucie dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne CRESOVII a tam precyzyjnym strzałem głową popisał się Łukasz Domurat i było 1:1. Pomimo wielu prób naszego zespołu nie udało się doprowadzić do zwycięstwa, choć były do tego okazje. Najbardziej szkoda tej z końcówki meczu, gdy bramkarz gości obronił strzał z pola karnego młodego Rafała Hołtyna.

Kolejny mecz WARMIA zagra w środę 14 kwietnia o17:15. W zaległym spotkaniu rundy jesiennej nasz zespół w Grajewie zmierzy się z liderem tabeli TUREM Bielsk Podlaski.