Wakacyjne spotkania z GCK

aktualizacja: 2020-08-03 17:22:18     nr wiadomości: 43022     przeczytano: 2487     Ilość komentarzy komentarze: 0

Pierwsza połowa wakacji (niestety ;) ) już za nami. My mamy nadzieję, że miło będziecie wspominać czas spędzony z Grajewskim Centrum Kultury podczas wakacji – zwłaszcza, że przed nami jeszcze cały miesiąc! :))

Wakacje rozpoczęły się pięciodniowym cyklem warsztatów pod tytułem "Zabawki z dawnych lat" (29.06 – 02.07). Każdego dnia uczestnicy mieli okazję poznać gry i zabawy, które porywały ich rodziców; a także stworzyć własne zabawki.

Muzeum Mleka wakacje rozpoczęło oryginalnie – warsztatami pod nazwą "Teatr Kamishibai" (jap. kami – papier, shibai – sztuka; 7.07). Dzieci podczas zajęć najpierw spędziły czas z Krówką Matyldą i obejrzały bajkę o jej królestwie, a potem stworzyły przepiękne ilustracje, dzięki którym mogły zaprezentować wspólnie stworzoną z nich opowieść.

Na warsztatach "Obrazek w ramce" w Muzeum Mleka (14.07) uczestnicy wykonywali ekologiczne ramki z motywem kwiatowym z wykorzystaniem kolorowego papieru, gazet, guzików, tasiemek itp. 

W Grajewskiej Izbie Historycznej podczas zajęć "Budujemy Latawce" (21.07) można było stworzyć latawiec z własnym motywem artystycznym.

Na placu przed Muzeum Mleka odbyły się plenerowe zajęcia pt. "Parada krów" (25.07). Uczestnicy malowali kartonowe krowy, które potem mogli wykorzystać podczas korowodu z maskotką Muzeum - Krówką Matyldą. 

W pracowni plastycznej Grajewskiego Centrum Kultury pod koniec miesiąca ruszył kolejny cykl warsztatów "Sztuka Cię szuka!" (27-30.07). Co się kryło pod tym hasłem? Na uczestników czekały takie atrakcje jak: malowanie modela, linorytowe wzory, krawiecki projekt plecaka czy plener malarski.

W Muzeum Mleka odbyły się warsztaty "Organizer na biurko" (28.07), to zajęcia, podczas których dzieci mogły stworzyć ekologiczny organizer wg własnej inwencji. Mamy nadzieję, że Wasze organizery zrobią furorę w nowym roku szkolnym!

W ramach pierwszego miesiąca wakacji w kinie GCK organizowane były seanse filmów dla dzieci po niższej cenie (5 zł) w dniach: 8 i 22 lipca – dwa seanse w obu terminach. Zorganizowano również kino pod chmurką przy scenie Klubu Hades (ul. Legionistów 9) w dniach: 3, 17 i 31 lipca. 

W lipcu odbyły się dwie imprezy plenerowe. W odremontowanym Parku Solidarności odbył się familijny piknik pod nazwą „Urodziny Grajewa”, gdzie wspólnie z Miastem Grajewo świętowaliśmy 480-tą rocznicę nadania praw miejskich Grajewu. Na przybyłych czekały liczne animacje, gry, zabawy, warsztaty oraz występy artystyczne. Pod względem lokalizacji debiutem był piknik rodzinny „Historia grajewskich koszar” (26.07), który odbył się przy starej wieży ciśnień przy ul. Tabortowskiego. Przygotowano szereg atrakcji, m.in. grę miejską, potańcówkę oraz grilla miejskiego. 

W wakacyjny wtorek, 4 sierpnia 2020 r. w Muzeum Mleka odbyły się warsztaty "Biżuteria ze słomek". Deszczowa pogoda nie zniechęciła uczestników do stworzenia unikalnej biżuterii, która stanie się dla nich niepowtarzalną ozdobą na każdy dzień. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na następne, wakacyjne spotkania organizowane przez GCK.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.