wtorek, 16 kwietnia 2024

• 6 komentarzy
  • 7724 wyświetleń

WARMIA - Działdowo 1:1

Z dobrej strony pokazali się piłkarze WARMII Grajewo w środowym meczu przeciwko najlepszej drużynie poprzedniego sezonu. WARMIA zremisowała w Grajewie ze STARTEM Działdowo 1:1. Grajewianie zagrali niezły mecz w którym dużą wolą walki, ambicją i zaangażowaniem niwelowali różnicę w boiskowym doświadczeniu, które zdecydowanie było po stronie rywali. W pierwszej połowie meczu WARMIA kilkukrotnie mocno zagroziła bramce STARTU, ale trzeba przyznać, że najbliżej zdobycia gola byli goście, gdy w 33 minucie po strzale z około 40 metrów Dąbkowski trafił w słupek naszej bramki. Druga połowa to jeszcze lepsza gra WARMII, która przeważała przez długie okresy meczu. Po jednej z akcji naszego zespołu w 64 minucie sędzia podyktował rzut karny po zagraniu ręką Łukaszewskiego we własnym polu karnym. „Jedenastkę” pewnym strzałem na gola zamienił Kozikowski i WARMIA  objęła zasłużone prowadzenie. Nasi piłkarze skutecznie się bronili i wydawało się, że goście nie są w stanie zdobyć wyrównującej bramki. Aż przyszła 83 minuta meczu, w której chwilę wcześniej wprowadzony na boisko Marcin Baczewski bezsensownie sfaulował zawodnika gości  tuż przed naszym polem karnym.

Do piłki podszedł Wojciech Figurski, który strzelił na bramkę Gieniusza – piłka odbiła się najpierw od jednego a chwile później od drugiego słupka, wyszła w pole, lecz nasi obrońcy nie przejęli jej i Sierzputowski strzałem z najbliższej odległości nie dał szans naszemu bramkarzowi. Do końca meczu, pomimo starań z obu stron wynik nie uległ zmianie i WARMIA musiała zadowolić się remisem. Żal straconych punktów, bo choć START jest mocnym zespołem, to dziś dzięki walce i zaangażowaniu na pewno był w zasięgu naszych piłkarzy. Młodzi piłkarze WARMII (w pierwszym składzie wyszło na boisko trzech zawodników w wieku juniora – Tuzinowski, Sypytkowski i Gutowski) nie muszą się wstydzić swojego występu, ale niestety sytuacja zespołu w tabeli nie uległa poprawie. Będzie bardzo ciężko uchronić się przed spadkiem z III ligi. Zwłaszcza, że punkty zdobywają nasi sąsiedzi w tabeli. Dopóki piłka w grze nie wolno jednak tracić nadziei – do rozegrania pozostało jeszcze 6 spotkań w których jest do zdobycia 18 punktów. Okazja do tego będzie już w najbliższą sobotę, gdy o godzinie 16:00 w Grajewie WARMIA zmierzy się z zajmującą IV miejsce w tabeli MRĄGOWIĄ Mrągowo.

22.05.2013 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - START Działdowo  1:1 (0:0)

1:0 Rafał Kozikowski 64' (rzut karny), 1:1 Jakub Sierzputowski 83'

WARMIA: 1. Gieniusz - 5. Randzio, 17. Arciszewski (Kpt), 20. M.Tuzinowski, 4. Mikucki (62' 10. Kowalko) - 6. Chyliński (81' 9. Baczewski), 18. Speichler, 15. Kosiński, 7. Kozikowski, 16. Sypytkowski - 11. Gutowski (87' 21. Koszczuk)

REZERWA: 12. Boufał - 2. Grochowski, 8. Lekenta, 10. Kowalko, 9. Baczewski, 21. Koszczuk, 19. Golubiewski

START: 12. Leśniewski - 14. Osika, 2. Łukaszewski, 16. Chrzanowski, 20. Dąbkowski - 5. Wieczorek, 15. Wyźlic (46' 7. Sierzputowsk), 10. Głowacki, 21. Wiśniewski (55' 17. Kolibowski) - 9. Figurski, 11. Ogrodowczyk (Kpt)

REZERWA: 1. Jędrzejewski - 4. Kłosowski, 7. Sierzputowski, 3. Zasadzki, 17. Kolibowski, 8. Szymula, 6. Pioch

Sędzia: Karol Rudziński (W-M.Z.P.N.)

Widzów: 100

Żółte kartki: Wiśniewski, Wyźlic, Łukaszewski, Sierzputowski (START), Randzio, Kowalko (WARMIA)

1' Rozpoczynają goście

4' Ładna akcja WARMII - Kosiński otrzymał piłkę w polu karnym gości, ale naciskany przez obrońcę upada a sędzia decyduje o kontynuowaniu gry. Na nic protesty naszych zawodników - nie ma rzutu karnego

6' W rewanżu akcja gości prawą stroną i dośrodkowanie w nasze pole karne. Zawodnik STARTU jest jednak na pozycji spalonej i WARMIA odzyskuje piłkę

11' Kozikowski zagrywa piłkę na pole karne STARTU, lecz to podanie jest zupełnie nieudane

12' Znów nieźle zapowiadająca się akcja grajewian - Sypytkowski zagrywa do Gutowskiego, ale w ostatniej chwili obrońca STARTU wybija piłkę na aut

13' Strzał Kozikowskiego broni Leśniewski

15' Dobra okazja na bramkę dla WARMII - Kosiński podaje do Gutowskiego a ten strzela, lecz piłka po nodze obrońcy STARTU wychodzi poza boisko. Pierwszy rzut rożny dla naszego zespołu

16' Po rzucie rożnym bez zagrożenia pod bramką działdowian

19' Strzelał Łukaszewski, piłkę głową odbił Tuzinowski ale Gieniusz pewnie obronił

21' Świetna akcja WARMII - doskonałe podanie Speichlera do Kosińskiego, którego jednak ubiegł obrońca gości i mamy drugi rzut rożny

22' Znów po rzucie rożnym szybko przejmują piłkę goście

24' WARMIA przeważa - po kiksie obrońcy STARTU mamy trzeci rzut rożny

25' Świetna okazja naszego zespołu - dobre dośrodkowanie Kozikowskiego z rzutu rożnego, przepuszczona piłka między obrońcami  i niestety nikomu z naszych nie udało się do niej dojść i skierować do bramki

27' Za faul na Kamilu Randzio żółtą kartką został ukarany Mateusz Wiśniewski

29' Groźnie pod naszą bramką - strzelał Głowacki z lewej strony naszego pola karnego, Gieniusz odbił piłkę, ale szybko ją złapał i nie udało się jej opanować Figurskiemu

31' Dobra akcja Karola Kosińskiego, który z dziecinną łatwością ograł obrońcę STARTU podał przed pole karne do Kozikowskiego, który strzelił z pierwszej piłki ale bardzo niecelnie

33' Niesamowite uderzenie z rzutu wolnego z niemal 40 metrów Krzysztofa Dąbkowskiego - piłka niespodziewanie trafia w słupek naszej bramki, ale szybko przejmują ją nasi obrońcy

38' Brzydki faul Marka Wyźlica i żółta kartka dla piłkarza STARTU

42' Rzut wolny dla STARTU z lewej strony naszego pola karnego, ale dośrodkowanie szybko przejmuje Mateusz Tuzinowski

45' Sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu pierwszej połowy

45' + 1' Groźnie pod naszą bramką, ale Figurski strzela wysoko ponad poprzeczką bramki Gieniusza

45' + 1' Koniec pierwszej połowy - dobra gra w wykonaniu WARMII i bezbramkowy remis w Grajewie

46' Rozpoczynają grajewianie

46' W zespole STARTU po przerwie na boisko w miejsce Wyźlica wszedł Sierzputowski

47' Pierwszy rzut rożny dla STARTU - nasi obrońcy przejmują dośrodkowaną piłkę

53' Dobra akcja Chylińskiego, który podał do Damiana Gutowskiego, lecz nasz napastnik był na pozycji spalonej

54' Znów piłkę otrzymał Gutowski po czym znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem STARTU i tym razem sędzie odgwizdał spalonego ale był on co najmniej dyskusyjny

55' Zmiana w zespole gości - na boisku pojawia się Kolibowski w miejsce Wiśniewskiego

56' Żółta kartka dla Kamila Randzio i rzut wolny dla STARTU z 18 metrów na wprost naszej bramki

57' Kolibowski strzela nad bramką Gieniusza

61' Groźnie pod naszą bramką - Gieniusz odbija strzał Ogrodowczyka, ale zawodnik STARTU dobija ten strzał i tym razem przejmują piłkę nasi obrońcy

62' Za Mikuckiego na boisko wchodzi Konrad Kowalko

63' Łukaszewski zagrywa piłkę ręką przed swoją bramką i mamy rzut karny! Żółta kartka dla zawodnika STARTU.

64' GOOOOOOL! Rafał Kozikowski pewnym strzałem pokonuje Leśniewskiego. Jest 1:0 dla WARMII!

67' Faulowany Chyliński - kolejna żółta kartka dla zawodnika STARTU

69' Dobra okazja WARMII - Chyliński uruchomił podaniem Gutowskiego a nasz napastnik z ostrego kąta strzela na bramkę, lecz piłka mija słupek

70' Goście domagają się rzutu karnego za urojony faul - Ogrodowczyk upadł w naszym polu karnym

71' Strzelał Dąbkowski, ale Gieniusz pewnie broni

72' Świetny strzał Gutowskiego z 20 metrów - wielu kibiców widziało już piłkę w bramce gości, ale niestety minęła ona słupek

73' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu i kiksie obrońców STARTU strzela Kosiński ale ponad bramką Leśniewskiego

79' Z niemal 40 metrów strzela Arciszewski, ale Leśniewski pewnie broni

81' Zmiana w WARMII - Marcin Baczewski wchodzi za Piotra Chylińskiego

82' Baczewski fauluje zawodnika gości - będzie rzut wolny z 18 metrów i bardzo groźnie...

83' GOL dla STARTU. Techniczny strzał Figurskiego odbija się od słupka naszej bramki, po chwili od drugiego słupka i z bliska strzela Sierzputowski - jest 1:1

84' Żółta kartka dla Konrada Kowalko za faul na zawodniku STARTU

87' Zmiana - Wojciech Koszczuk wchodzi za Damiana Gutowskiego

90' Sędzia dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry

90' + 3' Koniec meczu. Remis 1:1 pomimo dobrej gry naszego zespołu. Szkoda, że nie udało się utrzymać prowadzenia do końca. :(