wtorek, 16 kwietnia 2024

• 5 komentarzy
  • 11906 wyświetleń

WARMIA – MAZUR Ełk 6:1

W środę 24 lipca piłkarze WARMII Grajewo rozegrali kolejny sparing w ramach przygotowań do rozgrywek III ligi. Na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego WARMIA po niezłej grze pokonała IV-ligowy MAZUR Ełk 6:1 (3:1).

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gości. W 4 minucie spotkania po rzucie rożnym piłka trafiła przed pole karne WARMII, skąd Jan Sidorowicz kapitalnym strzałem w okienko bramki nie dał żadnych szans Gieniuszowi. Utrata bramki w pierwszych minutach meczu stała się już niemal tradycją w ostatnich meczach kontrolnych WARMII i z całą pewnością nasi piłkarze muszą popracować nad swoją koncentracją od początku spotkania. Zimny prysznic podziałał na naszych zawodników mobilizująco. W 16 minucie meczu rajd Kamila Randzio lewą stroną boiska zakończył się faulem obrońcy MAZURA na naszym zawodniku w polu karnym. Sędzia Kiełczewski podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Rafał Kozikowski. Cztery minuty później po rzucie rożnym, wracający do pełni formy po ciężkiej kontuzji Łukasz Domurat pokonał Kędzierskiego i było 2:1 dla WARMII. MAZUR groźnie atakował i w 28 minucie tylko dzięki fantastycznej interwencji Krzysztofa Gieniusza nie straciliśmy drugiego gola. Pięć minut po tej akcji jedną z najładniejszych w tym meczu rozegrali grajewianie – dobrze spisujący się na pozycji prawego obrońcy 18-letni Adam Lekenta (kolejny wychowanek trenera Wojciecha Kozikowskiego w kadrze zespołu) podał do Kamila Randzio a ten po rajdzie dośrodkował z końcowej linii prawej strony boiska do wbiegającego w pole bramkowe Dzierzgowskiego, który strzałem z pierwszej piłki zaskoczył bramkarza MAZURA.
W drugiej połowie na boisku panowała WARMIA, która dobrą grę w ofensywie udokumentowała kolejnymi bramkami. W 55 minucie po kontrataku wyprowadzonym przez Piotra Chylińskiego Marcin Strzeliński sprytnym lobem posłał piłkę do bramki ełczan. Dziesięć minut później znakomitą akcję w iście brazylijskim stylu przeprowadził 16-letni Mateusz Cybulski, który niczym slalomowe tyczki mijał w polu karnym MAZURA obrońców gości. Akcja zakończyła się rzutem rożnym dla WARMII, po którym Łukasz Domurat zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. W 75 minucie wynik meczu na 6:1 ustalił ładnym uderzeniem Strzeliński, który wykończył bardzo dobrą akcję Dzierzgowskiego i podanie Chylińskiego.

24.07.2013 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego
WARMIA Grajewo – MAZUR Ełk 6:1 (3:1)
Bramki: 0:1 Jan Sidorowicz 4’, 1:1 Rafał Kozikowski 17’ (rzut karny), 2:1 Łukasz Domurat 20’, 3:1 Tomasz Dzierzgowski 33’, 4:1 Marcin Strzeliński 55’, 5:1 Łukasz Domurat 65’, 6:1 Marcin Strzeliński 75’
WARMIA: Gieniusz (77’ Jegliński) – Lekenta (80’ Olszyński), Arciszewski, Domurat (70’ Koszczuk), Mikucki (80’ Szumowski) – Randzio (65’ Sypytkowski), Osypiuk (75’ M.Tuzinowski), Kozikowski (60’ Cybulski), Strzeliński (70’ K.Górski) – Dzierzgowski (76’ Baczewski), Chyliński (80’ Golubiewski)
MAZUR: Kędzierski – Jankowski (30’ Wesołowski), T.Kisiel, Leonik, Marcińczyk (70’ Sklarzewski) – Cholewiński, Turżonek (46’ Zabłocki), Sidorowicz, Oszal – Chudziński, Arasim
Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok)

W sobotę 20 lipca również w Grajewie nasi piłkarze zmierzyli się z czołową drużyną IV-ligi warmińsko-mazurskiej ROMINTĄ Gołdap. Zespół z Gołdapi ze znanymi z II-ligowych boisk zawodnikami takimi jak Michał Mościński, Maciej Kisiel, Tomasz Bajko czy Patryk Koszycki niemal do końca rozgrywek w ubiegłym sezonie walczył o awans do III ligi i na finiszu musiał uznać wyższość ZNICZA Biała Piska. ROMINTA posiada mocną kadrę nawet jak na warunki III ligowe i była dla naszych piłkarzy bardzo poważnym sparingpartnerem. Już w 4 minucie meczu po akcji aktywnego Tomasza Bajko Maciej Kisiel zdobył prowadzenie dla gości. WARMIA ambitnie próbowała odrobić straty. W 10 minucie świetnej sytuacji sam na sam z bramkarzem ROMINTY nie wykorzystał Chyliński. W odpowiedzi doskonałą sytuację dla gołdapian zmarnował Dembowski trafiając w słupek. WARMIA wyrównała w 35 minucie, gdy po dobrym podaniu testowanego w naszym zespole napastnika WŁÓKNIARZA Białystok Karima Ibrahima Marcin Strzeliński pokonał Gąsiorowskiego. Niedługo po tej bramce – w 40 minucie poprzeczka uchroniła ROMINTĘ przed utratą bramki, gdy po akcji Strzelińskiego z Sypytkowskim wybijający piłkę obrońca gołdapian trafił w poprzeczkę własnej bramki.
Po wyrównanym początku drugiej połowy inicjatywę przejęli goście i po szybkiej akcji prawą stroną Michała Mościńskiego Damian Sobolewski z bliskiej odległości pewnie pokonał naszego bramkarza. WARMIA znowu musiała gonić wynik i udało się jej to w 67 minucie, gdy znakomitą akcją popisał się Strzeliński, który lewą stroną przeprowadził rajd zakończony dośrodkowaniem z końcowej linii boiska na pole karne ROMINTY, które Marcin Baczewski zamienił na wyrównującego gola. Kolejna bramka dla WARMII mogła paść w 75 minucie, gdy aktywny w tym meczu Kamil Randzio świetnie zagrał do Mikuckiego a ten fatalnie przestrzelił będąc w znakomitej sytuacji pod bramką gości. Nie wykorzystane sytuacje się mszczą i tak się stało w tym meczu. W 88 minucie padła nieco kuriozalna bramka dla gołdapian – piłkę po dynamicznym rajdzie Kamila Randzio wprowadził do gry dalekim wykopem Wołos, po czym sprytnym lobem nad młodym bramkarzem Rafałem Jeglińskim do bramki WARMII posłał ją Adam Kisiel.

20.07.2013 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego
WARMIA Grajewo – ROMINTA Gołdap 2:3 (1:1)
0:1 Maciej Kisiel 4’, 1:1 Marcin Strzeliński 35’, 1:2 Damian Sobolewski 61’, 2:2 Marcin Baczewski 67’, 2:3 Maciej Kisiel 88’
WARMIA: Gieniusz (75’ Jegliński) – Lekenta (78’ Olszyński), Arciszewski, Koszczuk (46’ Domurat), Randzio – Strzeliński (80’ Golubiewski), Cybulski (62’ Baczewski), M.Tuzinowski (65’ Sypytkowski), Sypytkowski (60’ Mikucki) – Ibrahim, Chyliński
ROMINTA: Gąsiorowski (46’ Wołos) – Koszycki (46’ Zajączkowski), Kiler (60’ Rynkiewicz), Piwko (46’ Wierzchowski), Bajko – Łokietek (60’ Twarowski), Dyniszuk (65’ Staranowicz), Naruszewicz, Mościński – Dembowski (46’ Sobolewski), Kisiel
Sędzia: Radosław Jemielity (Łomża)

RUCHY KADROWE
WARMIĘ definitywnie opuściło dwóch dotychczas podstawowych zawodników: Karol Kosiński (najprawdopodobniej zagra w TURZE Bielsk Podlaski) oraz Konrad Kowalko, który powrócił do PIASTA Białystok. Praca uniemożliwia treningi Kamilowi Boufałowi i Damianowi Gutowskiemu. Mariusz Milczarek przebywa prywatnie w Niemczech, ale wraca za kilka dni i wznawia treningi z naszym zespołem. Grający wiosną w naszym zespole a studiujący w Gdańsku Krzysztof Krukowski prawdopodobnie zostanie zawodnikiem III-ligowej POLONII Gdańsk, która jest także zainteresowana Mateuszem Tuzinowskim po rozpoczęciu przez niego studiów w Trójmieście od października bieżącego roku.
Oprócz grającego trenera Marcina Strzelińskiego, który po półrocznej przerwie wraca do zespołu w środę przed meczem z MAZUREM umowy z WARMIĄ na sezon 2013/2014 podpisali Krzysztof Gieniusz, Michał Osypiuk i Tomasz Dzierzgowski. Dwaj ostatni wiosną grali w GRYFIE Gródek, który zajął trzecie miejsce w podlaskiej IV lidze. Dzierzgowski zdaniem wielu obserwatorów był zdecydowanie najlepszym napastnikiem IV ligi. Ten 23-letni piłkarz jeszcze nieco ponad tydzień temu był testowany przez WIDZEW Łódź i w barwach tej drużyny zagrał w meczu kontrolnym z SOKOŁEM Aleksandrów. Pomimo wielu propozycji z innych podlaskich klubów wybrał grę dla WARMII i powinien być sporym wzmocnieniem ofensywy naszego zespołu. Dzierzgowski jest wychowankiem WŁÓKNIARZA Białystok. Zawodnik ten występował także w MOSP JAGIELLONIA Białystok, TURZE Bielsk Podlaski, OLIMPII Zambrów i ostatnio w GRYFIE Gródek. Drugim nowym zawodnikiem WARMII jest obrońca/pomocnik Michał Osypiuk (ur. 03.08.1986). Ten wychowanek JAGIELLONII Białystok grał także w HETMANIE Białystok oraz ostatnio w GRYFIE Gródek.
Do kadry III-ligowego zespołu zostaną zgłoszeni kolejni młodzi wychowankowie trenera Wojciecha Kozikowskiego – Krystian Górski i Patryk Olszyński a także 16-letni Mateusz Cybulski, którego do futbolu “odzyskał” trener Józef Matysiewicz, gdy Mateusz jakiś czas temu przerwał treningi. Kolejnym młodym zawodnikiem, który rozpoczął treningi z pierwszym zespołem jest 15-letni utalentowany bramkarz Łukasz Sobolewski. W kadrze zespołu obecnie jest czterech zawodników z Białegostoku (Gieniusz, Strzeliński, Osypiuk i Dzierzgowski) i jeden z Prostek (Milczarek) – pozostali to wychowankowie grajewskich zespołów młodzieżowych.
Nie zostaną piłkarzami WARMII testowani wcześniej przez nasz Klub Sebastian Kozłowski z GRYFA Gródek, który pomimo wcześniejszych ustaleń przestał pojawiać się na treningach oraz wspomniany wcześniej napastnik Karim Ibrahim, który zrezygnował z dalszych testów w naszym Klubie po występie przeciwko ROMINCIE.