Uwaga na fałszywe SMS-y

aktualizacja: 2019-05-06 20:04:43     nr wiadomości: 39144     przeczytano: 2770     Ilość komentarzy komentarze: 2

Uwaga na fałszywe SMS-y w sprawie autoryzacji przelewem złożonych elektronicznie PIT-ów. Korzystanie z usługi Twój e-PIT oraz systemu e-Deklaracje jest bezpłatne.

Resort finansów nie jest nadawcą wiadomości SMS, które trafiają do podatników i nawołują do autoryzacji płatnym przelewem PIT-ów złożonych przez Internet. Nadawca grozi w nich również grzywną za niezłożenie podpisu - podaje Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Wiadomości są próbą wyłudzenia. Usługi resortu finansów Twój e-PIT oraz e-Deklaracje do składania zeznań drogą elektroniczną są bezpłatne.

Sprawa została zgłoszona do ABW i Zespołu Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego.

Przestrzegamy i apelujemy o ostrożność w przypadku otrzymania podobnych SMSów, a także e-maili zawierających podejrzane linki - mówi Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy IAS w Białymstoku.

 

Tak sie chwalimy ze mamy swietnych informatykow, komputerowcow,spec sluzby a nie mozna zabezpieczyc przed falszywymi SMS-ami co te sluzby robia, co robia operatorzy od komputerow i telefonow dobra mine do zlej gry a uzytkownik niech placi co kogo obchodzi nikogo.
Napisał: grajewiak dodano: 2019-05-08 07:52:37

Zapomnialem dodac ze z Grajewa mamy posla a obecnie vice-ministra cyfryzacji pana Andruszkiewicza to on powinien zajmowac tymi falszywymi SMSami to jego praca a nie ganiwc i nie wpuszczac Tuska oraz zajmowac sie ONRem.
Napisał: grajewiak dodano: 2019-05-09 02:44:23

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.