Uwaga - to tylko ćwiczenia!

aktualizacja: 2019-11-19 10:52:52     nr wiadomości: 40757     przeczytano: 6227     Ilość komentarzy komentarze: 7

19 listopada br. około godz. 10.00 w Grajewskim Centrum Kultury, podczas wyświetlanego seansu, doszło do zadymienia. Pożar powstał najprawdopodobniej w szatni umieszczonej na pierwszym piętrze i szybko rozprzestrzeniał się na kolejne pomieszczenia. Osoby przebywające w środku trzeba było ewakuować na zewnątrz, kilka z nich zostało poszkodowanych. Na pomoc ruszyły służby ratunkowe. 

To scenariusz ćwiczeń jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu grajewskiego. W wyreżyserowanej akcji udział wzięli także ratownicy medyczni z pogotowia ratunkowego.

- Są to ćwiczenia taktyczne, które realizujemy w oparciu o harmonogram zajęć przewidzianych na 2019 rok. Ich celem jest nawiązanie właściwej współpracy pomiędzy służbami współdziałającymi przy tego typu zdarzeniach, a także doskonalenie technik i umiejętności gaszenia pożarów w obiektach użyteczności publicznej, przeprowadzania ewakuacji osób poszkodowanych oraz doskonalenie umiejętności z zakresu ratownictwa medycznego, jak też udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym – mówi nam st. kpt. Arkadiusz Lichota zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.

Dzisiejszą akcję ratowniczo – gaśniczą bacznie obserwowali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz wojsk NATO, stacjonujących w Bemowie Piskim. Zgodnie z zapowiedzią zastępcy komendanta, już w niedalekiej przyszłości zostaną zorganizowane ćwiczenia praktyczne, w których wezmą oni czynny udział.

 

fot. e-Grajewo.pl

Gratulacje dla organizatorów. Całe miasto jest zakorkowane.
Napisał: D. dodano: 2019-11-19 11:25:07

Do "D" przy realistycznym zdarzeniu też będziesz dziękował osobie której zdarzyło sie nieszczęście? Aby nigdy pod twoim domem nie musiało byc takich korków
Napisał: Xyz dodano: 2019-11-19 13:55:18

Do D. Według Ciebie w razie realnego zagrożenia strażacy mają działac tak, żeby nie zakorkować miasta?
Napisał: C. dodano: 2019-11-19 15:05:59

Do "D", zamiast pisać takie komentarze i narzekać, warto pomyśleć. Gdyby Panu/Pani coś się stało albo bliskiemu zamiast narzekać, to by Pan/Pani jeszcze zatrzymywała auta, byle pomoc szybciej dojechała.
Napisał: Uczestnik dodano: 2019-11-19 21:40:18

Do "D" gdyby było to realne zdarzenie to w ogóle byś tam nie przejechał a jeszcze okoliczne budynki zostały by ewakuowane. Więc nie marudź
Napisał: Anty D. dodano: 2019-11-20 20:42:07

Widać, że wszystkie komentarze pisala 1 lub dwie osoby. Skoro to tylko ćwiczenia to czemu nie pomyślano żeby to tak zorganizować by nie było takich korków? W szkołach też są prowadzone próbne ewakuacje ale nie na taką skalę.
Napisał: D. dodano: 2019-11-21 10:21:24

Do D serio jesteś taki tępy czy tylko udajesz? Jak widać nawet nie masz pojęcia o czym piszesz, porównujesz ewakuację w szkole z ćwiczeniami taktycznymi, poczytaj trochę o służbach przeciwpożarowych i założeniach szkoleniowych, ale wystarczy przeczytać tekst załączony do artykułu i wszystko jest jasne, mam nadzieję ze masz szeroką bramę wjazdowa i duże podwórko zeby w razie pożaru pomieścić tak duże SIS, czego Ci nie życzę
Napisał: Xyz dodano: 2019-11-21 20:41:23

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.