Uwaga! Nietrzeźwi kierowcy

aktualizacja: 2019-06-26 09:52:06     nr wiadomości: 39566     przeczytano: 5478     Ilość komentarzy komentarze: 4

21 VI br. grajewscy policjanci w trakcie służby zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi, 33 - letniego mieszkańca Szczuczyna, który na ul. Kopernika zaparkował pojazd nie stosując się do zakazu zatrzymywania się (B 36). W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Dodatkowo mundurowi podczas rozmowy wyczuli od kierującego woń alkoholu - badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie.

W sobotę 22 VI dyżurny grajewskiej jednostki policji został poinformowany, że na trasie K 61 na wysokości miejscowości Opartowo dachowała "osobówka". Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji. Tam funkcjonariusze znaleźli w przydrożnym rowie przewrócony na bok samochód m-ki Clio. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierującym był 65 - letni mieszkaniec gminy Rajgród. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie urządzenie alcoblow potwierdziło, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu, został on przewieziony przez zespół karetki pogotowia do szpitala.

Kolejne zdarzanie z nietrzeźwym kierującym miało miejsce również w sobotę na ul. Plac Nieodległości w Grajewie. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynik, że 34-letni mieszkaniec Grajewa kierując seatem uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Jak się okazało mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Wszyscy wymienieni za swoje nieodpowiedzialne postępowanie staną przed sądem.


Apel do kierowców o jazdę na trzeźwo!
Nie pomagają przestrogi, apele, a nawet informacje o wypadkach drogowych z udziałem pijanych kierowców. Ciągle zdarza się, że po wypiciu alkoholu ludzie wyjeżdżają na drogę.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzyku jazdy pod jego wpływem. Jazda na podwójnym gazie może być przyczyną wielu nieszczęść.
Policja apeluje do wszystkich uczestników dróg, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policje na telefon alarmowy 997 lub 112
Nietrzeźwym kierującym samochodem grozi do 2 lat pozbawienia wolności, nietrzeźwym rowerzystom do roku, a za nie stosowanie się do wyroku sądowego do 3 lat.

(za: KPP w Grajewie)

Co zrobić,wszyscy robią to samo czy to zwykli ludzie,policjanci czy ludzie władzy.
Napisał: Grajewiak dodano: 2019-06-26 12:00:27

Zamykać
Napisał: Daro dodano: 2019-06-26 12:03:51

Rekwirować auta I sprzedawać na licytacji w ciągu 24 godzin,a dla psełdo kierowców wysokie kary finasowe I więzienie
Napisał: Kierowca ce dodano: 2019-06-26 14:43:52

A ile pijanych jeździ przez wojewodzin i łekowo ostatnio też pijany jechał aż w kukurydzę wjechał parodia
Napisał: Grajewo dodano: 2019-06-27 15:23:31

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.