Uroczysta sesja Rady Miasta

aktualizacja: 2020-02-19 19:49:01     nr wiadomości: 41472     przeczytano: 4860     Ilość komentarzy komentarze: 0

XVI Uroczysta sesja Rady Miasta Grajewa zainaugurowała obchody 480. urodzin naszego miasta. Z tej okazji 19 lutego br. w sali widowiskowej Grajewskiego Centrum Kultury zgromadziło się wielu podlaskich parlamentarzystów, samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych, miejskich instytucji oraz mieszkańców. 

Podczas obrad zebrani wysłuchali trzech wykładów. Historię Grajewa przybliżył dr Tomasz Dudziński, dyrektor Grajewskiego Centrum Kultury, o roli samorządu w kształtowaniu oblicza miasta opowiedziała Halina Muryjas-Rząsa, przewodnicząca Rady Miasta, zaś Dariusz Latarowski, Burmistrz Grajewa zaprezentował kierunki rozwoju miasta na najbliższe 20 lat. 

- Nie odcinamy się od trudów pracy i dzieła przeszłych pokoleń, które przez wieki budowały to miasto i jego społeczność. To dzięki ich wysiłkowi jesteśmy tu i teraz. Nie zapominajmy o ludziach dla których, tak jak dla nas, Grajewo było małą ojczyzną i rodzinnym domem. Starajmy się także sprostać marzeniom młodych i postępujmy tak, by mogli być z nas w przeszłości po prostu dumni – tymi słowami podsumował swój wykład okolicznościowy "Z kart historii miasta" dr Tomasz Dudziński.

Uroczystość uświetniły występy absolwentów i nauczycieli tutejszej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia oraz Zespołu Pieśni i Tańca Grajewianie.


fot. e-Grajewo.pl; UM Grajewo

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.