Uratowali życie kobiecie

aktualizacja: 2020-02-28 10:06:24     nr wiadomości: 41639     przeczytano: 7689     Ilość komentarzy komentarze: 4

25 lutego br. przed godz. 17.00 do dyżurnego stanowiska kierowania Komendy Powiatowej PSP Grajewo zwrócił się dyspozytor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego z prośbą o zabezpieczenie lądowania i startu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, gdyż w jednym z budynków mieszkalnych w Radziłowie przebywa sparaliżowana kobieta po kilku udarach.

Do zdarzenia zadysponowano jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziłowie. Druhowie, wyposażeni w zestaw ratownictwa medycznego, weszli do budynku mieszkalnego, w którym zastali leżącą w łóżku nieprzytomną kobietę z objawami przypominającymi atak epilepsji. Strażacy ułożyli chorą w pozycji bezpiecznej, zabezpieczyli przed utratą ciepła i monitorowali drożność dróg oddechowych oraz podstawowe funkcje życiowe do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Druga grupa strażaków po wyznaczeniu lądowiska i przyjęciu śmigłowca HEMS, samochodem pożarniczym przetransportowała lekarza z ratownikiem do chorej (odległość około 1,5 km) – informuje st. kpt. Arkadiusz Lichota, zastępca komendanta KP PSP w Grajewie.

Po wstępnym zaopatrzeniu medycznym i zaaplikowaniu odpowiednich leków kobieta odzyskała przytomność; została śmigłowcem przetransportowana do placówki medycznej w Białymstoku.

Strażacy po raz kolejny udowodnili, że potrafią skutecznie ratować ludzi i w obliczu zagrożenia można liczyć na ich pomoc.
 

  - fot. OSP Radziłów

Brawo! Prawdziwi bohaterowie.
Napisał: Stefan dodano: 2020-02-29 10:06:36

I kto to doceni? Lepiej 2 mld w telewizję polską ładować
Napisał: Xyz dodano: 2020-02-29 23:16:44

BRAWO! Dobroć jest cichym czynieniem tego, o czym inni głośno mówią. Friedl Beutelrock I o takich dobrych zdarzeniach piszcie jak najwięcej i jak najcześciej. A jest ich naprawdę dużo. Trzeba tylko patrzeć i widzieć, słuchać i słyszeć. Niech dobro przesłania zło.
Napisał: Adela dodano: 2020-03-01 17:36:14

A co ci przeszkadza tvp ?to nie ogladaj, żeby to dla ciebie mialo byc te 2 mld to bys cicho siedział , za czasu pisu jest na wszytko i oby tak dalej
Napisał: On dodano: 2020-03-02 09:58:07

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.