Ukradł i sprzedał rowery

aktualizacja: 2020-11-25 12:32:19     nr wiadomości: 44078     przeczytano: 2478     Ilość komentarzy komentarze: 1

Policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Ełku, który kilka dni temu ukradł z klatek schodowych dwa rowery o łącznej wartości ponad 2000 złotych. Mężczyzna od razu po kradzieżach je sprzedał. Policjanci odzyskali wymieniony sprzęt i już przekazali właścicielom. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W połowie listopada policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży dwóch dziecięcych rowerów w centrum Ełku. W obu przypadkach rowery stały niezabezpieczone na klatkach schodowych w blokach. Wartość jednego z rowerów została wyceniona na kwotę 1500 złotych, drugiego na 550 zł.

Policjanci pracujący nad sprawą w działaniach operacyjnych ustalili, że obu kradzieży dopuściła się ta sama osoba - 29-letni mieszkaniec Ełku. Mężczyzna został zatrzymany. Przyznał, że pilnie potrzebował pieniędzy, dlatego wpadł na pomysł kradzieży. Chodząc po różnych klatkach schodowych skorzystał z okazji, że rowery stoją niezabezpieczone. Od razu po przestepstwie sprzedał je i szybko wydał uzyskane pieniądze. Policjanci odzyskali jednoślady, któe już powróciły do swoich właścicieli.

Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. (za: KPP Ełk)

 

Aha. Czyli opłaca się być złodziejem bo ukradł i wyszedł na swoim a ten na minusie jest ten co dał kasę złodziejowi bo stracił pieniądze jak i rower. Kasy nie odzyska bo złodziej i tak jej nie ma
Napisał: Tolek dodano: 2020-11-27 00:09:36

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.