Turniej o Puchar Sobieskiego

aktualizacja: 2017-03-19 22:21:30     nr wiadomości: 31208     przeczytano: 1645     Ilość komentarzy komentarze: 2

W dniach 17-18 marca w Poznaniu odbył się XXV Międzynarodowy Turniej o Puchar Sobieskiego.

W zawodach brali udział reprezentanci Węgier, Litwy, Ukrainy, Łotwy oraz Kadra Narodowa Polski Kadetów. Nasze miasto reprezentowało dwóch zapaśników, którzy są w składzie kadry narodowej, Dominik Szreder kategoria wagowa 42kg i Dawid Nitupski kategoria wagowa 58kg. Walki naszych zawodników stały na wysokim poziomie. Wspierani  dopingiem przez naszych byłych zawodników Alana i Oskara Czyżewskich, obecnie reprezentujących klub Sobieski Poznań, uplasowali się na podium tych prestiżowych zawodów. Dominik Szreder w swojej kategorii wagowej wywalczył srebrny medal. Po wygraniu dwóch walk w  finale niestety uległ reprezentantowi Łotwy w stosunku punktowym 12:4.

Dawid Nitupski w walce o brązowy medal pokonał reprezentanta Litwy na punkty 7:6. Doświadczenie zdobyte w walkach na tym turnieju zapewne zaowocuje coraz lepszymi wynikami naszych najbardziej utytułowanych zawodników. Medale zawodnikom wręczali medaliści Igrzysk Olimpijskich Andrzej Supron -Polska oraz Aleksandr Kazakevic - Litwa. Dominik obecnie uczestniczy w zgrupowaniu kadry narodowej, które odbywa się w Poznaniu, a kończy się w sobotę 25 marca.

Fot.MOSiR Grajewo

Gratulacje, życzę trenerowi i zawodnikom aby ich trud i wyniki przełożyły się na banknot z wizerunkiem Sobieskiego w portfelu.
Napisał: grajewiak dodano: 2017-03-19 22:53:25

Gratulacje zapaśniki !!!
Napisał: kibic dodano: 2017-03-19 22:56:54

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.