Trzy auta, czworo rannych

aktualizacja: 2019-03-19 12:39:55     nr wiadomości: 38739     przeczytano: 4988     Ilość komentarzy komentarze: 1

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na trasie Talusy – Ruska Wieś. W wyniku zderzenia trzech aut, cztery ranne osoby zostały przewiezione do szpitali w Ełku i w Piszu.

Do zdarzenia doszło 19 marca br. około godziny 6.30 na trasie Talusy - Ruska Wieś. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki VW Golf nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, w wyniku czego uderzył w tył samochodu marki Skoda Octavia. Ten z kolei najechał na będący przed nim samochód marki Opel Insignia. Łącznie wszystkimi samochodami podróżowało 13 osób. Cztery osoby z opla (przytomne), w tym kobieta w ciąży, z niegroźnymi obrażeniami, zostały przewiezione do szpitali w Ełku i Piszu.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku. Wszyscy kierowcy biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi.

Policjanci apelują o ostrożność i bezpieczną jazdę w każdych, nawet dobrych warunkach drogowych. Choć trudno to sobie wyobrazić, ale przy dobrej pogodzie ryzyko wypadków jest znacznie wyższe niż wtedy gdy pada deszcz czy śnieg. Do największej liczby zdarzeń dochodzi właśnie przy dobrej widoczności i na prostych odcinkach dróg, gdzie z reguły jedziemy szybciej i często przestajemy uważać. - informuje KPP w Ełku


_________

Policjanci natomiast zatrzymali 27-letnią kobietę, która mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie jechała mercedesem. W miejscowości Oracze uderzyła w barierki ochronne i wjechała do przydrożnego rowu.

W minioną niedzielę (17.03.) około godziny 7.00 oficer dyżurny został poinformowany o rozbitym samochodzie, który stał w miejscowości Oracze.

Ustalono, że osoba kierująca mercedesem uderzyła w przydrożne barierki ochronne, a następnie wjechała do rowu uszkadzając pojazd. Na miejscu policjanci zastali kilka osób, które próbowały wyciągnąć auto. Policjanci ustalili, że samochód prowadziła 27-letnia mieszkanka powiatu oleckiego. Okazało się, że kobieta była pod wpływem alkoholu.  Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,8 promila alkoholu w jej organizmie.

27-latka została zatrzymana w policyjnym areszcie. Usłyszała zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 2,  świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5.000 zł oraz utrata uprawnień do kierowania.  - informuje KPP w Ełku

 

  - Talusy – Ruska Wieś   - Oracze

Od kogo ta pijana babka dostanie to świadczenie? Od ZUSU ?
Napisał: obserwator dodano: 2019-03-20 07:45:19

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.