Trudny czas dla wszystkich

aktualizacja: 2021-01-19 10:49:07     nr wiadomości: 44595     przeczytano: 1918     Ilość komentarzy komentarze: 0

Zima to niezwykle trudny czas dla wszystkich. Mrozy, które nawiedziły Polskę, dają się we znaki nie tylko ludziom, ale też zwierzętom. 

18 stycznia br. bezbronny wobec siarczystego mrozu okazał się być łabędź, który przymarzł do tafli lodu na rzece Ełk, niedaleko miejscowości Zdunki. 

Na szczęście strażacy z OSP w Nowej Wsi Ełckiej przybyli w porę i oswobodzili ptaka. 


Pamiętajmy!
Nie powinniśmy sami wchodzić na lód, by ratować zwierzę, jeśli zauważymy przymarzniętego go do tafli lodu zbiornika wodnego. Mogą to zrobić jedynie odpowiednio wyposażone i przeszkolone służby. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Zima jest bardzo trudnym czasem nie tylko dla dzikich zwierząt, ale również dla domowych pozostających pod gołym niebem. Należy zadbać więc o ocieplaną budę, ciepły posiłek, a w przypadku silnych mrozów, gdy woda zamarza, należy częściej ją wymieniać.

Duży mróz będzie dokuczał jeszcze dzisiaj (19.01). Temperatura w ciągu dnia będzie wahać się od -19°C rano, do -12°C w ciągu dnia.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.