Targowiska nadal w modzie

aktualizacja: 2019-08-23 13:22:31     nr wiadomości: 39995     przeczytano: 6405     Ilość komentarzy komentarze: 1

Eleganckie butiki i małe galerie nie wystarczą, wciąż lubimy zaglądać na targ. W lecie jest gorąco, zimą mroźno, warunki są nieporównywalne z tymi "pod dachem", jednak ciągle lubimy odwiedzać tzw. rynek czy bazar.

Targowiska przetrwały wbrew ogólnym tendencjom w handlu, gdzie zachodnie super i hipermarkety wypierają tradycyjne małe i średnie sklepy, oferując nie tylko sprzedaż towarów w innych warunkach, ale przede wszystkim po niższych cenach. Konsumenci są przekonani, że na targowisku kupią zawsze świeży i lepszej jakości towar, nieskażony chemią, konserwantami, liczy się też bezpośredni kontakt ze sprzedawcą. Wielu, nie tylko osoby ze starszego pokolenia, nie lubi nowoczesnych sklepów z rzędami kas, wielkimi półkami, anonimową obsługą, dlatego też najchętniej zaopatrują się u swoich stałych kupców; kupowanie na bazarze ma swój urok i cieszy się niesłabnącą popularnością.

Okazuje się bowiem, że nasz kraj na tle innych państw UE to targowiskowe zagłębie. Jak wyliczają eksperci, na targowiskach sprzedaje się około 6 procent codziennej żywności i ten współczynnik może nawet wzrosnąć. Wiele targowisk wymaga jednak inwestycji, budowy nowych hal targowych, stoisk, aby warunki prowadzenia w nich działalności gospodarczej i robienia zakupów były odpowiednie. Z przeprowadzonych badań wynika, że nienajlepsza infrastruktura powoduje, iż część potencjalnych klientów  jednak omija targowiska. 

Popularność sprzedaży straganowej mobilizuje samorządy do modernizacji targowisk. Niedawno w podobne miejsce handlowe zainwestowała gmina Radziłów. Na hektarowej działce, położonej w centrum miejscowości, zaplanowano wykonanie kanalizacji deszczowej oraz  nawierzchni z masy asfaltowej i kostki. W ramach zadania zostanie wykonana stalowa wiata i przebudowany istniejący budynek sanitariatu.

Teren będzie ogrodzony i oświetlony. Zadanie obejmuje także dostawę i montaż ławek parkowych z oparciem, koszy i kontenerów na śmieci. Łączna wartość projektu opiewa na kwotę ponad 2 mln 193 tys zł. Na realizację inwestycji Gmina Radziłów otrzymała blisko milionowe dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Zakończenie prac zaplanowano na listopad br.

 
e-Grajewo.pl
  - fot. gm. Radziłów   - fot. gm. Radziłów   - fot. gm. Radziłów   - fot. gm. Radziłów

Czyli ponad milion trzeba dopłacić ze środków własnych. Dokładnie 1 195 188, 32 ?
Napisał: gosc dodano: 2019-08-25 11:53:21

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.