Talenty z Wojewodzina

aktualizacja: 2019-03-15 12:25:15     nr wiadomości: 38701     przeczytano: 2131     Ilość komentarzy komentarze: 2

          Na portalu e-Grajewo ostatnio zamieszczono wiadomość o tym, że Zespołowi Szkół w Wojewodzinie przyznano dofinansowanie na realizację projektu podnoszącego kompetencje zawodowe uczniów. Ktoś w komentarzu napisał bardzo miłe dla mnie – dyrektora tej szkoły-  słowa:  Najlepsze technikum w powiecie. Zdolna młodzież, która na pewno skorzysta na projekcie.   - Zdzisława Choynowska dyrektor ZS w Wojewodzinie


Rzeczywiście, uczniowie Technikum w Wojewodzinie  to młodzi ludzie, którzy są bardzo aktywni w rozwoju zawodowym, ale należy zwrócić uwagę, że wśród nich znajdują się  też talenty artystyczne. Co roku w Grajewskim Centrum Kultury odbywają się eliminacje miejskie do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół średnich z Powiatu Grajewskiego i co roku bierze w nim udział kilkoro uczniów z ZS w Wojewodzinie  – zawsze z sukcesami.  Warto zauważyć, że już od kilku lat w  tej szlachetnej rywalizacji uczestniczą tylko 2 szkoły – nasze technikum i LO w Grajewie (ZS nr 1). W  tym roku konkurs odbył się 14 marca, naszą szkołę reprezentowały: Sofia Dodis, Aleksandra Wnęk i Katarzyna Borkowska.

Jury zachwyciło się recytacją Sofii Dodis, która zajęła I miejsce w konkursie, a tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego  w Białymstoku.  Sukces odniosły też: Ola i Kasia, które zajęły równorzędnie  II miejsce. Na osiągnięcia uczniów z Wojewodzina ma wpływ przygotowująca ich do występu, pani Katarzyna Bielińska - nauczyciel języka polskiego. Potrafi dostrzec ukryty talent i sprawić, by zalśnił. Tak, jak w przypadku Sofii Dodis , która jest uczennicą klasy IV technikum; w konkursie bierze udział od początku - od klasy pierwszej i miło było obserwować, jak z każdy rokiem rozwijała swój talent, zajmując coraz wyższe miejsce w konkursie. Podobnie jak pozostali uczestnicy z naszej szkoły zaczynała od całkowicie amatorskiego poziomu, a jako maturzystka zaprezentowała się już bardzo profesjonalnie. Jurorzy podkreślali  też znaczący progres Aleksandry Wnęk, co znalazło odzwierciedlenie w skierowanych do niej słowach szczególnego uznania. W konkursie pięknie zadebiutowała Katarzyna Borkowska – uczennica klasy II technikum. Mam nadzieję, że ten sukces będzie początkiem następnych.  
Gratuluję Zosi, Oli i Kasi i dziękuję pani Katarzynie Bielińskiej.  

 

kto uczy muzyki w szkole?
Napisał: pan dodano: 2019-03-16 06:56:29

Super szkoła bardzo miło wspominam . Miałam okazję tam się uczyć i pracować w internacie na kuchni. Pozdrawiam serdecznie nauczycieli Panią Dyrektor i pracowników internatu /. Iwona
Napisał: Iwona dodano: 2019-03-16 21:59:11

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.