Sztandar dla koła "Ponowa"

aktualizacja: 2017-06-23 14:25:56     nr wiadomości: 32278     przeczytano: 2540     Ilość komentarzy komentarze: 1

Szanowni Państwo,

w imieniu Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru dla koła łowieckiego „PONOWA” ze Szczuczyna zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe idei ufundowania sztandaru i nadania go zgodnie z ceremoniałem.

Koło Łowieckie „Ponowa” powstało w połowie lat 40. XX wieku. Nie zachowały się dokumenty pozwalające na ustalenie konkretnej daty, ale prawdopodobnie był to rok 1948. Początkowo koło prowadziło gospodarkę łowiecką na terenie południowej części powiatu grajewskiego, obejmującej obecne gminy Szczuczyn, Wąsosz, Radziłów, Grabowo, a także na terenach położonych w obrębie Gminy Biała Piska.

Łączna powierzchnia dzierżawionego terenu wynosiła ponad 30 000 ha. Od początku lat 80. koło dzierżawi dwa obwody łowieckie: obwód nr 85 o powierzchni 4 730 ha, położony w granicach miejscowości Guty, Bęćkowo, Zacieczki, Czarnówek, Niedźwiadna, Kurki, Wojsławy, Obrytki, Szczuczyn, Guty oraz obwód nr 96 o powierzchni 7 610 ha, położony w granicach miejscowości Wąsosz, Żebry, Radziłów, Kubra, Glinki, Ławsk. Obwód nr 85 obejmuje 728 ha powierzchni leśnej, zaś obwód nr 96 ‒ 827 ha. Oba należą do najniższej kategorii obwodów, a ze zwierzyny występują tam jelenie, dziki i sarny. 

Członkowie koła łowieckiego „Ponowa” podjęli decyzję o fundacji sztandaru, który dla myśliwych jest niezwykle ważnym symbolem idei prawego polskiego łowiectwa, nawiązaniem do wielowiekowych tradycji, a także poszanowania praw ojczystej przyrody oraz dążeń do utrzymania jej w jak najlepszym stanie. Dlatego też, serdecznie zapraszamy do pomocy w realizacji przedsięwzięcia oraz wsparcia finansowego ww. inicjatywy.

Uroczystość nadania sztandaru odbędzie się 23 września 2017 r. w Szczuczynie. Przebieg uroczystości zostanie ogłoszony w terminie późniejszym.

Wszyscy, którzy chcą wesprzeć fundację sztandaru, mogą dokonać wpłaty na konto bankowe koła „Ponowa”:

Nr 72 8768 0003 0000 0114 2000 0010

z dopiskiem „na zakup sztandaru dla koła łowieckiego „Ponowa” ze Szczuczyna”.


Z wyrazami podziękowania za okazaną pomoc, w imieniu Społecznego Komitetu

Jerzy Kruszyński Prezes Koła, Artur Kuczyński Burmistrz Szczuczyna

 

Jeżeli lowczych i mysliwych stać na bardzo drogi sprzet i ekwipunek ... to coz dla nich- zaplacic za wydzierganie sztandaru ? Fraszka.
Napisał: j. dodano: 2017-06-26 17:17:35

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.