• 9805 wyświetleń

Sztafeta SP 2 na podium

Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 2 im Adama Mickiewicza w Grajewie zdobyła brązowy medal Igrzysk Województwa Podlaskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Sztafeta dziewczyn uplasowała się na dziewiątej pozycji.

- Długo czekaliśmy na ten medal. Od siedmiu lat chłopcy awansują do wojewódzkiego finału, jednak zawsze brakowało szczęścia do podium. Tym razem bieg dobrze się nam ułożył. Na każdej zmianie trzymaliśmy się w czołówce. Były nawet szanse na włączenie się o zwycięstwo - relacjonuje Dorota Organek, wuefistka „Dwójki”.

W klasyfikacji chłopców i dziewczyn bezkonkurencyjne okazały się sztafety ze SP w Wasilkowie. Drugie miejsce zajęły odpowiednio SP nr 1 Siemiatyczach, SP nr 1 w Łapach. Trzecią lokatę w klasyfikacji dziewczyn „wybiegały” zawodniczki z SP nr 3 w Bielsku Podlaskim.
Zawody rozegrano w ostatnią sobotę 20 października na leśnych trasach Pietrasz w Białymstoku. Biegi odbywały się systemem 10x800 metrów. Prawo startu uzyskało 20 sztafet wyłonionych na szczeblu Powiatu i Półfinału Wojewódzkiego.