Szlak wodny Pisa -Narew

aktualizacja: 2017-05-17 07:40:35     nr wiadomości: 31833     przeczytano: 2120     Ilość komentarzy komentarze: 0

Szlak wodny Pisa -Narew, dzięki któremu wodniacy i kajakarze mogą dopłynąć na Mazury z Warszawy, a nawet z Krakowa, ma się stać propozycją turystyczną. Trzy regiony: Warmińsko-mazurskie, Podlaskie oraz Mazowieckie przystępują do wypromowania tego produktu turystycznego.

"Szlaki wodne rzekami Krutynią czy Rospudą są bardzo znane i przyciągają turystów, dając możliwości lokalnej społeczności. Chcemy podobnie wypromować szlak Pisa-Narew, bo jest to obszar niezwykle malowniczy zarówno pod względem kulturowym, jak i przyrodniczym" - powiedział Lipnicki.

Dodał, że szlak wodny przebiega przez trzy województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie i mazowieckie. Chodzi o to, by zaktywizować lokalną społeczność przy obsłudze turystów, dając im możliwość założenia jadłodajni czy wypożyczalni sprzętu wodnego oraz budowy przystani, portów, pól namiotowych i campingowych.

Pisa-Narew to turystyczny szlak wodny Polski północno-wschodniej, łączący Wisłę z Krainą Wielkich Jezior Mazurskich. Obejmuje odcinek 120 km. Składa się na niego rzeka Pisa (80 km) oraz fragment rzeki Narew od ujścia Pisy w Nowogrodzie do miasta Ostrołęka (40 km).

 

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.