Szczuczyn wspiera biznes

aktualizacja: 2020-07-07 08:39:41     nr wiadomości: 42823     przeczytano: 3117     Ilość komentarzy komentarze: 0

1 lipca br. Gmina Szczuczyn rozpoczęła realizację projektu „Rozszerzenie usług wsparcia biznesu dla rozwoju przedsiębiorstw w gminach Mariampol i Szczuczyn”. Przedsięwzięcie prowadzone w partnerstwie z Litwą, uzyskało dofinansowanie w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Interreg V-A Litwa-Polska.”

Opracowany system wsparcia lokalnych przedsiębiorców będzie polegał na pomocy doradczej, udostępnieniu przestrzeni użytkowej oraz sprzętu niezbędnego do prowadzenia działalności. W szczególności pomoc ta dotyczyć będzie początkujących przedsiębiorców lub tych, którzy chcą zacząć świadczyć usługi. Dzięki projektowi lokalni przedsiębiorcy zyskają podstawowe techniki niezbędne do prowadzenia firmy z pomocą porad biznesowych, księgowych, podatkowych, ponadlokalnych szkoleń i podnoszenia kwalifikacji pracowników, a także przekazania wiedzy i umiejętności specjalistów z zakresu przedsiębiorczości, zatrudniania pracowników czy marketingu – informuje szczuczyński magistrat.

W celu realizacji zadania w Szczuczynie powstanie budynek z przeznaczeniem na Centrum Rozwoju Biznesu, w Mariampolu zostanie wyremontowany istniejący już obiekt i zaadaptowany na Centrum Informacji Biznesowej i Turystycznej. Powstałe kompleksy wspomogą lokalną działalność na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, pozyskiwaniu młodych i dynamicznych przedsiębiorców z nowatorskimi pomysłami na biznes.

Połączenie doświadczeń obu Partnerów pozwoli na współpracę transgraniczną między różnymi podmiotami wspierającymi inkubatory przedsiębiorczości i biznes centra. Wspólna koordynacja projektu przyczyni się nie tylko do rozwoju przedsiębiorczości na lokalnych rynkach, ale również do świadczenia usług na rynkach partnerskich, pozyskiwania nowych klientów i dostawców w obu krajach.

Łączny koszt projektu wynosi 591 596,13 euro Całkowity koszt zadania w gminie Szczuczyn opiewa na sumę 387 425,23 euro. Uzyskane dofinansowanie to 329 338,64 euro, a wkład władny 58 118,59 euro.

Całkowity koszt zadania samorządu Mariampol to 204 138,90 euro. Dofinansowanie - 173 518,06 euro; wkład własny - 30 620,84 euro.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.