Wiadomości

  • 18 komentarzy
  • 10419 wyświetleń

Szczuczyn czeka "rewolucja"

Do 30 października 2020 r. tereny Stadionu Miejskiego w Szczuczynie zmienią oblicze. Na działkach przy ulicy Sportowej powstanie Centrum Dialogu Kultur. Na realizację inwestycji otrzymano dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Realizując przyjęte założenia szczuczyński magistrat poszukuje wykonawcy tego zadania. Przedmiotem inwestycji jest budowa Centrum Dialogu Kultur wraz z budową zbiornika wodnego z wykorzystaniem istniejącej budowli piętrząco-upustowej na rzece Wissie. Zainteresowani do 3 września br. mogą składać swoje propozycje cenowe. O wyborze najkorzystniejszej zadecyduje zaproponowana cena i udzielony termin gwarancji.

W ramach projektu powstanie nowoczesna arena multikulturalna z terenem zielonym (boiskiem) i trybunami w części zadaszonymi, budynek administracyjno-organizacyjny z szatniami, salami i zapleczem sanitarnym. Nie zabraknie: dróg dojazdowych, parkingów, terenów rekreacyjnych, ścieżek spacerowych i rowerowych; zbiornika wodnego z miejską plażą i pomostem widokowym, kładki dla pieszych od strony ul. Nadstawnej, alejek spacerowych, terenu wystawowo-targowego.

Zakres inwestycji jest szeroki i obejmuje m.in. roboty rozbiórkowe i demontażowe (istniejących ogrodzeń wraz z elementami małej architektury, istniejących nawierzchni utwardzonych, trybun żelbetowych wraz z murkami oporowymi, budynku szatni); budowę budynku administracyjno-organizacyjnego, kasy biletowej, dwóch trybun częściowo zadaszonych, sześć trybun odkrytych, trzech deszczochronów oraz wiaty kominkowej.

W ramach zadania zostaną wykonane zjazdy, utwardzone ciągi jezdne i pieszo-jezdne, parkingi dla samochodów osobowych i autobusów, ścieżki rowerowe, plac pod tereny wystawowe, mobilne sceny koncertowe, imprezy plenerowe, pole namiotowe. Teren zostanie ogrodzony, oświetlony i monitorowany. W ramach zadania zostaną zamontowane kosze na śmieci, cztery toalety kontenerowe typu TOI TOI, ławki, stojaki  na rowery, tablice informacyjne, znaki drogowe oraz krzesełka na widowniach.

Przedsięwzięcie obejmuje także wykonanie niezbędnej infrastruktury technicznej - przyłącza wodociągowego, zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej odprowadzającej ścieki do projektowanego szczelnego zbiornika, odwodnienie placu imprez plenerowych, zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej wraz z separatorami i przepompownią, zewnętrznej doziemnej instalacji elektroenergetycznej.

W zakres prac związanych z wykonaniem zbiornika wodnego wchodzi budowa m.in. zbiornika z groblą boczną i chodnikiem wokół niego, dwóch zastawek dokowych o konstrukcji żelbetowej, pomostu rekreacyjnego, przepławki, przebudowa istniejących rowów, drogi dojazdowej do zbiornika wraz z placem manewrowym, zagospodarowanie terenu wokół zbiornika z uwzględnieniem infrastruktury komunikacji pieszo-rowerowej wraz z pomostem rekreacyjnym i montażem fontanny pływającej.

- Szczerze mówiąc to czekałem na ten moment prawie siedem lat. Od samego początku pełnienia funkcji burmistrza nasz Stadion i teren wokół niego nie dawały mi spokoju. Najpierw nie było jak, później nie było skąd…:) Próba zdobycia środków na remont z 2013 roku okazała się nieudaną. Zawsze było coś pilniejszego… Kiedy pojawiły się pierwsze informacje o programie Polska – Białoruś – Ukraina wiedziałem, że to jest to! Razem z naszymi partnerami rozpoczniemy realizację jednego z najtrudniejszych zadań w historii naszych miast i Urzędów – tak opisywał Artur Kuczyński, Burmistrz Szczuczyna.

Przypomnijmy: Ponad 5,5 mln euro dostaną łącznie podlaskie samorządy Drohiczyna, Sokółki i Szczuczyna oraz ich partnerzy z Białorusi i Ukrainy na wspólne projekty. 3 stycznia br. w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku zostały podpisane umowy na realizację projektów w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014-2020.

Z niecierpliwością czekamy na efekty prac.

 
/e/

Komentarze (18)

Brawo dla władz Szczuczyna - można ?

Jeszce jedna kadencja i powiat zostanie przeniesiony do Szczuczyna, brawo Urząd "Szczuki"

Szkoda tylko, że stadion tak niefortunnie usytuowany. Obiekt postawiony na terenie podmokłym dalej będzie obiektem na bagnie, z całą listą niedogodniem z tym związanych. Szkoda, że w przeszłości nie wybrano lepszego miejsca.

MOŻNA :) A w Grajewie...?

Grajewo sami wybraliśmy....

A w Grajewie jak w lesie

Ludzie nie narzekanie. Cieszyć się trzeba ze nasz Pan Burmistrz ma serce do tego co robi. Mieszkańcy tylko na tym skorzystają.Kibicuje tym poczynaniami.Serdecznie pozdrawiam Burmistrza i mieszkańców Szczuczyna

Marzyciele. Podatki idą w górę. Z czegoś trzeba spłacić te kredyty.

Przecież w Grajewie też dzieje się dużo: planuje się, nawiązuje kontakty, przeprowadza rozmowy z ludźmi, ...tzn dużo gada. To jest cecha nauczycieli. Przecież nauczyciele nie są ludźmi czynu. Takich wybraliście to macie. Burmistrz Szczuczyna jest człowiekiem czynu. Myślę, że wkrótce będziemy wybierali sołtysa Grajewa bo będzie to wiocha. Przepraszam za sarkazm.

Ale w s...dołku jest muzeum mleka ha ha 😁😁😁😁

Słabo jesteś poinformowany Kazek. Burmistrz Szczuczyna to też nauczyciel!

Panie Leon a które to podatki idą w górę? Proszę o konkret, bo z moich ustaleń to podatki w Szczuczynie nie zmieniły się od 2014 roku, a może i wcześniej.
Fakt faktami a walnąć w komentarzu coś trzeba nie? Taki mamy nagłupotę klimacik. No ale na szczęście w Szczuczynie robią swoje!
Brawo panie burmistrzu!

@obserwator > okulista się kłania, nic nie widzisz. Poziom, i to ie tylko płyty boiska, zostanie podniesiony o czym świadczy nawiezienie na teren budowy ogromnych ilości piachu /gliny/. W sekrecie powiem Ci, że całe rząd domów po lewej stronie /idąc w kierunku Niećkowa/ulicy Majewskiego wybudowano na bagnach. I co?



ul

Ja jestem ciekaw tylko kto te zaciagniete przez władze szczuczyna kredyty będzie w przyszłości spłacał??? Władza z czasem się zmieni a długi zostaną...

tupolew chcesz tylko brać a od siebie nic jak by nie robił to i tak żle

Ludzie jak dają to się bierze, a kredyty i tak wszyscy spłacać będą.

władze Grajewa wyprzedały już wszystkie działki za sporą kasę, wydadzą na podwyżki dla nauczycieli a długi pozostaną do spłacenia dla następcy.

Szczuczyn stracił swój klimat i urok miasteczka tonącego w zieleni. Owszem rozpoczyna się sporo nowych przedsięwzięć, ale... przy okazji wycina się wszystkie drzewa i krzewy. Nowych nasadzeń zieleni brak! Ulice to kamienne , nagrzane słońcem i bez oznak życia" korytarze". Słowem pozostają na wiele lat krajobrazy księżycowe; przykład -stadion i droga pod górkę do kościoła.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.