Szczuczyn: Straż samorządowa

aktualizacja: 2020-09-14 12:04:16     nr wiadomości: 43389     przeczytano: 2530     Ilość komentarzy komentarze: 19

Ewentualne powołanie Straży Miejskiej w Szczuczynie wzbudziło żywiołową dyskusję. Kolejne uwagi, propozycje i podpowiedzi były uważnie  analizowane

Zdaniem samorządu monitoring nie rozwiąże dużej ilości problemów. W pewien sposób załatwi sprawę bezpieczeństwa w miejscach publicznych - na placach, parkingach, skwerach. Kolejna sprawa to fakt, że są sprawy, których również do końca nie rozwiąże Policja. Społeczeństwo ma opór przed Strażnikiem Miejskim, co jest w pewnej mierze uzasadnione dawnymi praktykami tych formacji (mandaty, radary..)

- Razem z moimi współpracownikami w Urzędzie Miejskim odczuwamy istotny wzrost przypadków wandalizmu, brak dbałości o dobro publiczne, podejmowanie działań na szkodę innych osób lub wprost zagrażających bezpieczeństwu innych. Reagujemy, ale nie jest nas zbyt wiele osób. Odrywamy się od własnych spraw i zadań, które najczęściej są niezwykle ważne i pilne - podkreśla Artur Kuczyński, Burmistrz Szczuczyna.

Może rozwiązaniem byłaby osoba, która nie będzie udawała policjanta, będzie czuła powagę pełnionej funkcji społecznej, będzie bardziej zawodowa niż Straż Ochotnicza (kwestie pracownicze), oprze się na Kodeksie Postępowania Administracyjnego i wszystkich aspektach działań i postępowań możliwych dla urzędnika samorządowego, będzie odpowiedzialna za funkcjonowanie i odczyt monitoringu miejskiego, wesprze, a jeśli to możliwe przejmie postępowania prowadzone przez różnych pracowników w Urzędzie Miejskim. Będzie upominać i ostrzegać mieszkańców miasta i gminy, a w sytuacjach istotnych wezwie Policję, będzie prowadziła działalność edukacyjną (np. w szkołach) i prewencyjną, dokona np. wiosennych kontroli porządku na naszych posesjach, nie będzie strażnikiem, a bardziej stanie się gospodarzem.

Osoba taka działałaby w ramach struktur Urzędu Miejskiego w referacie pod nazwą Straż Samorządowa - do dyskusji zaprasza Burmistrz Szczuczyna.

 

Na siłę burmistrz chce wprowadzić straż miejska? Pewnie ma już na oku swoich znajomych których tam zatrudni. Jasne możemy stworzyć parę etatów dla znajomych którzy będą pilnowali znaków i przestawiali ludziom ploty w Niedzwiadnej albo podstawiali folię pod samochody na parkingu aby przypadkiem kropla oleju nie spadła na chodnik. Przecież to jest śmiech na sali. Tak samo burmistrz tłumaczył jaki to jest potrzebny zastępca burmistrza w Szczuczynie a oczywiście najlepszy jest znajomy ,,swoj" człowiek. I gdzie on teraz jest?? Może on mógłby teraz pilnować tych znaków. Przydałby się teraz jak znalazł. :-) Powody to jakaś czysta abstrakcja. /
Napisał: Pawełek dodano: 2020-09-14 16:19:52

Skrót nazwy Straż Samorządowa to "SS"
Napisał: Tom dodano: 2020-09-14 17:11:13

Moim zdaniem jest na tyle wielu urzędników w każdym urzędzie, że któryś z nich może co pewien czas " oderwać się od własnych spraw i zadań, które najczęściej są niezwykle ważne i pilne". Kolejna posadka i kolejna pensja. Zły pomysł.
Napisał: płacąca podatki dodano: 2020-09-14 19:07:43

Jedna, wielka bzdura...
Napisał: Modi dodano: 2020-09-14 19:49:45

Może lepiej wystąpić do KWP o zwiększenie eterów policyjnych
Napisał: Mieszkaniec dodano: 2020-09-14 23:03:06

Moim zdaniem tego typu straż jest jak najbardziej potrzebna są sprawy którymi nie zajmuje się policja. A w jakiej formie miała by funkcjonować to wszystko można dopracować.
Napisał: Krzysiek dodano: 2020-09-14 23:36:31

/W takiej miejscowości jest już monitoring ., to za mało?
Napisał: Swój dodano: 2020-09-15 08:22:15

wystarczy z urzędników , którzy są odpowiedzialni nadzorowaniem czystości, AA wysłać na ulicę niech zajma się naprawdę praca i mamy straż samorządową tylko nazwać inaczej bo ss źle się kojarzy.
Napisał: Zuzia dodano: 2020-09-15 09:41:29

Miasto Grajewo miało i zlikwidowało.Gmina Grajewo ma i .... no właśnie i co ....................? Tyle z tego ze ma.
Napisał: Grajewo dodano: 2020-09-15 13:34:36

Tyle przetytało a tak mało komentarzy co z wami ludzie .
Napisał: Olek dodano: 2020-09-15 13:59:58

Dajcie już spokój z tą strażą miejską.Wystarczy poczytać na forum e-Grajewo i wiadomo,że mieszkańcy mają dość straży miejskiej ,chociaż jej jeszcze nie ma.Po co władza się upiera skoro robiła już wiele podchodów i nic z tego nie wyszło,po co ten upór? Poprę tutaj Pawełka i koniec kropka .Burmistrzu odpuść bo wyjdzie tak jak z zastępcą tylko koszty niezmiernie wyższe i kto ma za to płacić -znowu podatnicy.Odpuść
Napisał: \mieszkanka dodano: 2020-09-15 14:36:00

placaca podatki masz racje burmistrz ma juz czlowieka i szuka mu wygodnego i na koszt podatnikow stolka,a takie pierdoly jakie przedstawia za powstaniem strazy to banialuki
Napisał: wojtek dodano: 2020-09-15 16:14:10

napisalem dwa komentarze wczoraj,zaden sie nie ukazal,dzisiaj jeden zobacze czy dodadza
Napisał: wojtek dodano: 2020-09-15 16:16:03

/ na wiadomościach e-Gajewo próbuje się pozyskać zwolenników straży, lecz nie wychodzi ,ludzi nie można zbajerować ,ponieważ pamiętają bajer z zastępcą burmistrza.Tak jak obecnie idą bajery na temat straży miejskiej która ma być nieodzowna w funkcjonowaniu miasta ,tak samo było z zastępcą burmistrza którym zatrudniający się ucieszył lecz konsekwencji nie poniósł za koszty wydane na jego powołanie.Zachcianki można spełniać aby nie na czyjś koszt.W tym przypadku absolutnie strażnik miejski nie ma racji bytu.Za małe i biedne w większości emeryckie,spokojne miasteczko .
Napisał: \mieszkanka dodano: 2020-09-15 16:48:13

Jesli mądry burmistrz to.zagospodaruje madrze pracowników i będzie mial ludzi do wszystkiego.W Grajewie jak byla to nie wiadomo co.mieli robic.Brakowalo im dobrego szefa. /
Napisał: Antek dodano: 2020-09-15 21:47:36

zatrudnijcie jakiegos mlodziaka,zamknijcie go w.dobrze wyposazonym biurze i..niech lata dronem caly dzien i nagrywa...
Napisał: sposob dodano: 2020-09-16 01:49:46

Z tego co czytam to miałby powstać cały referat straży samorządowej i z tego co zrozumiałam to nie chodzi o jednego strażnika lecz o cały referat.Będzie tam osoba znająca prawo administracyjne,ma wspierać lub przejmować postępowania prowadzone przez różnych pracowników Urzędu Miejskiego.(czyżby tam pracujący niebyli kompetentni) Jednym słowem znów niezastąpiony .wszechwiedzący ,protegowany -toczka w toczke, taki sam jakim był zastępca burmistrza.Nie wiem przed kim i przed czym ma ostrzegać mieszkańców a co do powiadamiania policji to każdy mieszkaniec zna numer alarmowy i potrafi z niego skorzystać.Co do działalności edukacyjnej i prewencyjnej w szkołach i.t.p. to z tego co wiem bardzo chętnie taką edukację prowadzą i prowadzili funkcjonariusze policji po uprzednim zaproszeniu przez zainteresowane jednostki szkolne,przedszkolne ,biblioteki czy też inne organizacje.Co do kontroli porządków na posesji to nie te czasy jak chodziła komisja trzyosobowa w składzie strażak ,policjant i ormowiec sprawdzając czy wisi bosak na ścianie i czy są tabliczki p.poż i czy słoma sucha nie leży na podwórku,czy obejściu jak to przedtem nazywano.Obecnie żyjemy w innych czasach,gospodarzy na terenie miasta jest kilku i to takich z których trzeba brać przykład a nie kontrolować porządki na jego posesji.Obchodząc jako mieszkanka całe miasto widzę tylko bardzo zadbane posesje domków jednorodzinnych a o miasto dba dobrze gospodarka komunalna i przydałby się nadzór urzędników aby było jeszcze lepiej.Kiedyś były konkursy na najpiękniejszą posesję i nie wiem dlaczego to zaniechano.Myślę,że ten kierunek uczyniłby Szczuczyn jeszcze piękniejszym i bardziej zadbanym miasteczkiem,a nie szukanie bata na mieszkańców i ich skłócanie.Dajcie spokój tej straży ,nie wpędzajcie miasta w większe długi,które będą spłacać nasze wnuki bo my nie zdążymy.Dotychczas popierałam Pana Burmistrza ponieważ zmienił nasze miasteczko przez te kilka lat w każdym calu,lecz w tym przypadku apeluje :Zaniechaj Pan wpędzania mieszkańców w długi wbrew swoim ambicjom i wsłuchaj się w głos mieszkańców. Urząd jest i tak rozbudowany pod względem zatrudnienia i nie przekonał mnie Pan do jego zwiększenia o straż samorządową która by służyła tylko donoszeniu i poróżnianiu mieszkańców. To co Pan pisze to są zwykłe banialuki kierowane do ludzi z 18 wieku i to nie wiem czy by w to uwierzyli.Nazwa Straż Samorządowa tylko z nazwy jest pretekstem do założenia straży w pełnym znaczeniu tego słowa a nie jednego pracownika odczytującego monitoring.
Napisał: przeciwny dodano: 2020-09-16 11:45:45

W większości negatywnie wypowiadają się ludzie którym straż coś nakazała lub zwróciła uwagę.Koleżanka nie lubi straży , bo pieska musiała na smyczy prowadzać i sprzątać po nim. Ja byłam zadowolona, bo z mężem walczyłam o uprzatniecie ogródka przy ulicy rok i nic a strażnik nakazał i w ciągu paru dni miałam porządek. mało tego mąż sam sprzątał i odśnieżał chodnik
Napisał: Ja dodano: 2020-09-16 14:04:06

powolac do zycia ORMO napewno kilku chentnych by sie znalazlo z aparatem..
Napisał: kuba dodano: 2020-09-17 05:04:40

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.