Szczuczyn: Plany WPK - TBS

aktualizacja: 2018-03-12 10:17:46     nr wiadomości: 34585     przeczytano: 1619     Ilość komentarzy komentarze: 0

Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Komunalne – Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Szczuczynie to gminna spółka, która realizuje szereg zadań. Do tych najważniejszych można zaliczyć m.in. zaopatrzenie w wodę, gospodarkę odpadami, kanalizację, remonty drogowe, budownictwo, utrzymanie letnie i zimowe dróg oraz zieleni miejskiej. Burmistrz i pracownicy spółki dokładają wszelkich starań, by działała jak najlepiej na rzecz mieszkańców miasta i gminy.

- Restrukturyzacja zatrudnienia, zakupy nowych maszyn i urządzeń, dyscyplina budżetowa, wszystko to spowodowało, że WPK-TBS nadrobiła zaległości budżetowe, a od trzech lat każdy kolejny rok zamyka zyskiem, co wcześniej (podobno :) było niemożliwe – wyjaśnia Artur Kuczyński, Burmistrz Szczuczyna.


Nadszedł czas na kolejny krok
Od trzech miesięcy trwają zaawansowane prace nad projektem budowlanym. Na pozyskanej działce, w której części obecnie funkcjonuje Targowisko powstanie nowoczesna siedziba – zaplecze komunalne. Duża rzecz!

- Jest potrzeba i pomysł jej zaspokojenia. Jest działka, za chwilę będą pozwolenia. Mamy wykonawcę, bo kto inny to zrobi jak nie nasi z WPK-TBS. Zabiegam o to, byśmy w tym roku osiągnęli stan surowy zamknięty. Nie będzie łatwo, ale szansa jest i my ją wykorzystamy – dodaje Burmistrz.


Trzymamy kciuki!
fot. - rzut elewacji zaprojektowanych budynków

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.