Szczepić czy nie szczepić

aktualizacja: 2017-10-06 12:52:06     nr wiadomości: 33156     przeczytano: 3138     Ilość komentarzy komentarze: 10

Rodzice zainteresowani zaszczepieniem przeciw wirusowi HPV swoich córek, urodzonych w 2004 r. mogą zgłaszać się  do Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Medicus, os. Południe 9. To już ostatnia szansa na skorzystanie z bezpłatnych szczepień (zapisy do 20 listopada br.)

Wirus HPV jest zakaźny, do zarażenia najczęściej dochodzi przez kontakt seksualny. Przenoszone drogą płciową typy genitalne HPV są najważniejszą przyczyną raka szyjki macicy, brodawek płciowych i brodawczaków krtani. Na rynku nie ma skutecznych leków przeciwko tej chorobie. Eksperci są zgodni, że najpewniejszym sposobem uniknięcia zakażenia HPV jest powstrzymanie się od aktywności seksualnej i szczepienia ochronne.

Polska, w porównaniu z innymi europejskimi krajami ma jeden z najwyższych współczynników zachorowalności i śmierci na raka szyjki macicy. Każdego roku nowotwór wykrywany jest u ponad 3200 kobiet w różnym wieku, połowa z nich umiera. Szacuje się, że największy odsetek wszystkich zachorowań występuje u pań między 45 a 64 rokiem życia. Dodatkowo ryzyko zachorowania rośnie wraz z wiekiem. Średnia przeżycia w grupie kobiet z rakiem szyjki macicy w naszym kraju jest o 120 procent niższa niż w innych krajach kontynentu. Jedna na trzy pacjentki umierające z powodu raka szyjki macicy to kobieta w wieku 25-49 lat.

Najważniejszym czynnikiem sprawczym raka szyjki macicy jest zakażenie typami onkogennymi  HPV (Human Papilloma Virus). Większość infekcji HPV ulega samowyleczeniu, jednakże  u niektórych kobiet zakażenie przechodzi w stan przewlekły i prowadzi do powstania najpierw stanu przednowotworowego, a następnie do nowotworu. Eksperci twierdzą, że szczepionka jest skuteczną metodą zapobiegania zakażeniom wywołanym przez najważniejsze genitalne typy wirusa HPV. Wprawdzie ryzyko zachorowania nawet po zaszczepieniu się nadal istnieje, to jest zdecydowanie mniejsze.

Druga strona medalu

Z całego świata płyną historie dziewcząt, pokrzywdzonych przez powikłania poszczepienne. Wśród skutków ubocznych podawania szczepionki wymienia się najczęściej odczyn alergiczny w miejscu podania, drętwienie i mrowienie w rękach, stan podgorączkowy, bóle głowy, a także pojedyncze omdlenia, drgawki oraz padaczkę. Badania naukowe mówią też, że szczepionki przeciwko wirusowi HPV mogą wywoływać chorobę autoimmunologiczną, również niewydolność jajników, a w konsekwencji bezpłodność. Przypadki mocno nagłośnione w Wielkiej Brytanii, Danii czy Stanach Zjednoczonych spowodowały, że niektórzy rodzice obawiają się jednak tych szczepień.


Decyzję pozostawimy Rodzicom!
/e/

 

Głupota żeby nie szczepić dzieci a niefajboze zachoruje i co wtedy o boże ratuj moje dzieci a byłam głupia bo nie zaszczepiona chore ich zaszczepić od głupoty rodzicow co nie szczepionki dzieci to ludziska potem nie lecieć do lekarzy po pomoc bo Pogonią was jak psy do budy
Napisał: Szcczuczynianka dodano: 2017-10-06 14:43:28

Bardzo dobrze,że piszecie też o negatywnych skutkach tych szczepień.Brawo za szczerość .
Napisał: bobina dodano: 2017-10-06 18:34:06

jasne szczepcie swoje corki! ale potem nie narzekajcie ze maja problemy zdrowotne ! to jest bardzo niebezpieczna szczepionka! i wcale nie "chroni" przed tym wirusem! nie chcecie czytac ? szukac? od lekarza wezcie charakterystykę szczepionki! sklad! nie chcecie ? to chociaz obejrzyjcie dokument o dunskich dziewczetach zaszczepionych to szczepionka (jest na youtubie-wystrczy wpisac szczepionka hpv dania)
Napisał: zaznajomiona z tematem dodano: 2017-10-07 06:53:46

Ojejku! Jakie to straszne - gorączka po szczepieniu !!! A tak serio - to normalka. Ale jeśli córka zachoruje na raka szyjki macicy w przyszłości, to może podziękować tylko "mądrym" rodzicom.
Napisał: FM dodano: 2017-10-07 21:12:00

Jak nawet nie macie potwierdzonego źródła :) coś pięknego jak selekcja naturalna jednak was wytępi antyszczepionkowcy
Napisał: Tak było dodano: 2017-10-07 21:35:25

Widziałem przypadki podawania szczepionki na HPV dla chłopców w pierwszym tygodniu życia. Dla tych proszczepionkowcow życzę aby wasze dziecko dostało autyzmu poszczepiennego jak np dziecko prezydenta Trumpa. Wybór powinnien należeć do rodzicow, a nie do państwa, lub koncernu farmaceutycznego. Polecam obejrzeć film botoks tam jest pokazane jak "leki" wprowadzanie są na polski rynek. Że szczepionkami jest tak samo. Sprawdźcie sobie skład tych szczepionek, jaki magiczny lek/związek chemiczny tam się znajduję. O ile dostaniecie taką informację od lekarza który chce wam ja podać. Powiedzcie mi po co są szczepionki dla dzieci karmionych piersią, skoro otrzymują przeciwciała w mleku matki, czyli mają taką samą odporność jak matka?
Napisał: Miłosz dodano: 2017-10-07 23:35:25

Jako matka nastolatki bardzo zainteresowałam się tym tematem, bo zawsze na wszystko szczepiłam jak trzeba. Jednak tym razem nabrałam pewnych wątpliwości i zaczęłam zgłębiać wiedzę. I niestety. Szczepionka przeciw HPV nie ma potwierdzonej skuteczności za to całą masę skutków ubocznych :( Dlatego wszystkie kraje Unii wycofały się z tego szczepienia po przypadkach śmiertelnych, także nie, to nie jest "tylko gorączka". I dlaczego Polska musi być tym krajem, do którego skład żywności jest słabszy, chemia do domu gorsza a szczepionki jak nikt ich nie chce to znajdą zbyt u nas! :(
Napisał: Nie dla HPV dodano: 2017-10-08 12:57:44

Do Miłosza: "Botoks" wali po rynku suplementów diety, a nie leków. Doczytaj różnicę....
Napisał: FM dodano: 2017-10-08 20:27:44

Czy naprawdę nie możecie ruszyć mózgami i przestać pleść bzdury o pozytywnych stronach szczepień? Żyjemy w czasach, kiedy dostęp do wielu źródeł wiąże się kilkoma kliknięciami a niektórzy posiłkują się utartym od lat schematem myślenia! Macie pretensje do tych, którzy zaczęli myśleć i przestali szczepić więc ci, którzy trujecie dzieci i siebie jednym wkłuciem nie narzekajcie jak stworzycie hybrydy zamiast zdrowych, empatycznych ludzi. Tak trudno dostrzec, że Bigfarma kieruje się finansami nie naszym zdrowiem???????
Napisał: Głupota nie boli dodano: 2017-10-08 21:04:42

Do FM obejrzyj film i zobacz za udziały dostała ta laska co do korporacji się dostała
Napisał: Miłosz dodano: 2017-10-11 10:18:40

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.