Systemy inteligentnego zarządzania domem – w jakie elementy warto zainwestować?

aktualizacja: 2019-07-25 16:53:47     nr wiadomości: 39805     przeczytano: 3259     Ilość komentarzy komentarze: 0

Systemy inteligentnego zarządzania domem to rozwiązania, które z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Choć jeszcze kilka lat temu ich zakup wiązał się z niemałą inwestycją, dziś dostępne są na rynku w bardzo dobrych cenach. Są one nie tylko bardzo funkcjonalne i stanowią duże udogodnienie, ale również zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. 


Jeśli jeszcze tego nie wiesz, do systemu smart home może być podłączonych bardzo wiele urządzeń, np. oświetlenie, klimatyzacja, ogrzewanie, rolety i wiele innych. Mogą być one sterowane zarówno z domu, jak i na odległość. Jeśli zechcesz, możesz włączyć ogrzewanie, kiedy będziesz wracać z pracy, by przed Twoim przyjściem w czterech kątach panowała wyższa temperatura. Co jeszcze można zyskać dzięki automatyce domowej? Przekonaj się!

System inteligentnego zarządzania oświetleniem

Sterowanie oświetleniem to jedno z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań systemu smart home. Umożliwia włączanie i wyłączanie każdej lampy znajdującej się w domu, np. za pomocą aplikacji na smartfonie lub przeznaczonego do tego celu pilota. Dzięki temu nawet nie musisz wstawać z fotela, by włączyć lampkę, gdy nagle ściemni się za oknem. Albo kiedy zapomnisz zgasić światło w kuchni, nie będziesz musiał do niej specjalnie iść, by wyłączyć lampę. To naprawdę ogromny komfort. Za pomocą automatyki domowej możesz też manewrować światłem na podjeździe do domu. Dzięki temu rozwiązaniu z pewnością zaoszczędzisz wiele pieniędzy. 

Automatyka domowa a wykrywanie ruchu

Wśród urządzeń z zakresu automatyki domowej znajdziesz również czujki wykrywające ruch. To naprawdę świetne, bardzo sprytne i wygodne rozwiązanie. Dzięki niemu nie będziesz potrzebować pilota ani smartfona. Światło bowiem będzie włączało się, gdy tylko wykryje ruch. System alarmowy jest bardzo czuły i wystarczy, że rozpozna, że ktoś wchodzi do garażu czy piwnicy, a od razu oświetli przestrzeń. Natomiast gdy przestanie wykrywać ruch, wyłączy światło. Istnieje też możliwość samodzielnego ustawienia godzin włączania i wyłączania lamp. Co więcej, czujni ruchu mogą również stanowić świetną ochronę przed włamywaczami. Dostając się do domu z pewnością przestraszy go widok nagle włączającego się światła. Dodatkowo, jeśli żarówka zaświeci, Ty również dostrzeżesz, że ktoś jest w środku. Szukasz wysokiej jakości czujek wykrywających ruch, gaz, dym? Zajrzyj na: https://www.montersi.pl/czujki-dymu

Rolety, klimatyzacja i ogrzewanie – obsługa przez system smart home

W przypadku rolet system działa podobnie, jak przy oświetleniu. Możesz samodzielnie dostosować, kiedy i które rolety będą się rozsuwały i zasuwały. Oprócz tego możesz je otwierać oraz zamykać przy pomocy aplikacji na smartfonie lub specjalnego pilota. System pozwala także na zsynchronizowanie ze sobą rolet i alarmu (https://www.montersi.pl/systemy-alarmowe). W przypadku gdy uruchomi się alarm, rolety zostają opuszczone, co może odstraszyć włamywacza. 

System sterowania domem umożliwia również kontrolę nad ogrzewaniem, jak również klimatyzacją. Dzięki temu podczas zimy możesz uruchomić ogrzewanie tuż przed tym, zanim wrócisz do domu, z kolei w upalne lato włączyć klimatyzację, by po powrocie do mieszkania czekał na Ciebie przyjemny chłód. Z całą pewnością można stwierdzić, że system smart home jest ogromnym ułatwieniem dla wszystkich domowników. Co więcej, zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.