Stypendystki z ZS2 Grajewo

aktualizacja: 2020-01-14 14:27:29     nr wiadomości: 41236     przeczytano: 2478     Ilość komentarzy komentarze: 0

13 stycznia br. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej na rok szkolny 2019/2020. Otrzymało je 147 najzdolniejszych uczniów.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznano 118 uczniom. O stypendium ubiegać się mogą uczniowie szkół dla młodzieży, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Przyznaje się je jednemu uczniowi danej szkoły, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen w szkole lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej przyznano 29 uczniom. Otrzymują je uczniowie szkół publicznych dla młodzieży lub szkół niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych dla młodzieży, którzy w danym roku szkolnym uzyskali wybitne osiągnięcia edukacyjne.

W gronie stypendystów znalazły się dwie uczennice Zespołu Szkół nr 2 im. 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  - fot. ZS2 Grajewo
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.