Strażacy wyróżnieni

aktualizacja: 2020-07-07 12:09:43     nr wiadomości: 42826     przeczytano: 3823     Ilość komentarzy komentarze: 3

Przyroda wraca do życia po pożarze w Biebrzańskim Parku Narodowym. Wyróżnienia otrzymali strażacy, którzy z poświęceniem brali udział w akcji gaśniczej.

-
 Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym był największą akcją gaśniczą w Polsce od lat. Cieszę się, że służby zadziałały nadzwyczaj profesjonalnie, co przyczyniło się do zmniejszenia strat w środowisku naturalnym. Wyciągnęliśmy cenne lekcje na przyszłość - mówił 6 lipca br. Michał Woś, Minister Środowiska.

Minister wręczył na ręce strażników parku, leśników oraz strażaków ochotników, biorących udział w akcji gaśniczej w dolinie Biebrzy, honorowe odznaczenia Za zasługi dla ochrony środowiska i gospodarki wodnej, otrzymali je m.in.:

- Zdzisław Kozikowski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie;

- Mirosław Gądek z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziłowie;

- Rafał Truszkowski z z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rajgrodzie.

Podczas spotkania pełniący obowiązki dyrektora BbPN symbolicznie przekazał czek opiewający na kwotę 3 547 660 zł., pochodzącą ze zbiórki publicznej na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych, ogłoszonej przez park.

Akcja gaśnicza została w całości sfinansowana z budżetu państwa, w tym ze środków Ministerstwa Środowiska i Lasów Państwowych. Na ten cel przekazano prawie 8 mln zł.

 
  - fot. Ministerstwo Środowiska

Spotkanie to to czysta propaganda majaca na celu promowanie obecnego prezydenta. Przekazane pieniądze zostały już miesiac temu przekazane jednostkom OSP, które zakupiły niezbędne wyposażenie.
Napisał: Kris dodano: 2020-07-07 14:31:40

To oczywista kampania. Mam nadzieję że i to mamienie nie pomoże.
Napisał: strażak dodano: 2020-07-08 07:42:45

Zdzichu gratulację od kolegów
Napisał: TG dodano: 2020-07-09 21:44:06

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.