Strażacy pomagają ratownikom

aktualizacja: 2020-04-03 14:42:54     nr wiadomości: 42005     przeczytano: 3024     Ilość komentarzy komentarze: 8

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu grajewskiego od samego początku czynnie włączyli się w walkę z koronawirusem. Poza realizacją zadań ustawowych, systematycznie wspomagają służby ratownicze w ich działaniach.

- W chwili obecnej współpraca strażaków polega na wsparciu logistycznym i informowaniu społeczeństwa o zagrożeniach związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej PSP zaoferowali Szpitalowi Ogólnemu w Grajewie pomoc w postaci udostępnienia i rozstawienia namiotów pneumatycznych z osprzętem, które pełnią rolę przejściowej izby przyjęć, natomiast druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z Białaszewa, Boczek-Świdrowo, Ciemnoszyj, Rudy, Wierzbowa i Szczuczyna patrolują tereny własnych gmin sprawdzając, czy przestrzegane są ograniczenia wprowadzone w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa – relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Lichota, zastępca komendanta grajewskiej jednostki strażackiej.

W tym trudnym dla wszystkich okresie, aby zminimalizować ryzyko zakażenia, należy opuszczać miejsce zamieszkania tylko w sytuacjach koniecznych, unikać kontaktu z innymi osobami, zachować odległości (ok 2m) od drugiego człowieka i często myć ręce wodą z mydłem.

 
  - fot. KP PSP Grajewo

A w Wąsoszu tyle ludzi chodzi i nic sobie z tego nie robią. Nawet OSP nie wyszło z inicjatywą żeby włączyć się w działania i wesprzeć policję w kontrolowaniu kwarantanny. Straż w Wąsoszu uwidoczni się w dni i ich święta-czyli na początku maja wyjdą dumnie i zrobią paradę.... przykre i żenujące.
Napisał: Obserwator dodano: 2020-04-03 17:10:00

Hmm, informacje i tak sa ogólnodostępne, jest namiot przy zakaznym i jeden strazak w samochodzie włączający nagrzewnice w namiocie, tyle w temacie logistycznym PSP
Napisał: Asd dodano: 2020-04-03 17:14:21

Przykre i żenujące to są wasze komentarze...
Napisał: .. dodano: 2020-04-03 21:30:35

Asd masz problemy czytania ze zrozumieniem, trzeba się cofnąć do podstawówki. A jaki masz z tym problem, nawet niech będzie tam jeden strażak który obsługuje namioty i wystarczająco się naraża, a Ty? Siedzisz w domu i szukasz problemu na siłę
Napisał: Xyz dodano: 2020-04-04 07:50:31

Wąsosz je czosnek. Pozdrawiam wszystkich którzy są specjalistami w siedzeniu na d...e, narzekaniu i komentowaniu na e-grajewo. Wasza postawa jest niezbędną pomocą w okresie pandemii. A co do strażaków z Wąsosza to niestety prawda ale nie jest to ich wina bo chęci były są i będą. Ale w Wąsoszu chęci to za mało tutaj trzeba mieć na wszystko zgodę.
Napisał: Wąsowiak dodano: 2020-04-04 12:44:27

Teraz wcale strazaka nie ma przy namiocie, wiec po co wymyslac glupoty... akurat wiem duzo, bo sie interesuje.. szpital i pogotowie tylko z tym walcza..
Napisał: Asd dodano: 2020-04-04 12:47:20

Asd, jeżeli się interesujesz to napisz pełną informację A nie manipulacje. Opisz sytuację od pierwszych dni epidemii i udział straży w jej zwalczanie. A jeżeli nie masz o tym pojęcia to się człowieku nie wypowiadaj
Napisał: ... dodano: 2020-04-04 19:40:36

/.. Rozstawili namiot dali nagrzewnice i to wszystko
Napisał: Asd dodano: 2020-04-06 15:05:36

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.