Stacja Animacja

aktualizacja: 2018-09-02 18:26:53     nr wiadomości: 36986     przeczytano: 1684     Ilość komentarzy komentarze: 0

W 2016 roku w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie zrealizowano projekt „Szczuczyn okiem młodego filmowca”, który odbił się szerokim echem w regionie. Uczestnicy ówczesnego projektu otrzymali prawo do startu w Szkoleniu Młodzieżowych Liderów, które odbyło się w lipcu 2018 roku w Warszawie.

Komisja Ekspertów z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży zaakceptowała kandydaturę Szymona Rózio, który na szkoleniu reprezentował Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie jak i samą gminę Szczuczyn. Udział w szkoleniu otworzył dla Szymona możliwość ubiegania się o stanowisko koordynatora i dotację wysokości 5 000 zł na swój autorski projekt „STACJA ANIMACJA” w ramach, którego grupa projektowa wymyśli
i zleci wykonanie pierwszej maskotki – reprezentującej miasto i gminę Szczuczyn.

W lipcu 2018r. pracownicy i młodzież skupiona wokół Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie napisała wniosek do programu „Równać Szanse 2017 – Konkurs Młodzieżowych Liderów” prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży a finansowanego przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności.

 

Decyzją Komisji Ekspertów dofinansowanie otrzymało 6 projektów spośród 13 złożonych w konkursie w tym jako jedyna w regionie północno-wschodniej Polski Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie!

 

Mam przyjemność oficjalnie ogłosić skład Stacji Animacji, którą tworzą uczniowie  szkół ponadpodstawowych z:  Publicznego Gimnazjum im. St. A. Szczuki, I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w  Białymstoku, Zespołu Szkół  w Niećkowie, ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie:

- Weronika Karpińska – Wera

- Julia Bartoszewicz – Bartocha

- Emilia Nagel – Ema

- Julia Witkowska – Wita

- Katarzyna Krystowczyk – Kacha

- Karolina Kraujutowicz – Karo

- Maria Józwik – Mery

- Patrycja Trojanowska – Blondyna

- Karolina Łepkowska - Karolina

- Arek Alicki - Alic

- Sebastian Rydzewski – Seba

- Szymon Rózio – Szymek

– dyrekcja BCK: Janusz Siemion, główna księgowa BCK: Jolanta Doliwa, pracownicy BCK: Anna Akus – Szklarzewska, Anna Wojsław, Andrzej Kosmowski, Marlena Stocka, wolontariusze: Renata Markiewicz i Joanna Siemion.

Koordynatorem projektu Stacja Animacja jest Szymon Rózio – Młodzieżowy Lider.

 

 Program skierowany jest do młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych (13-19 lat). Jego głównym celem jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z małych miejscowości poprzez podnoszenie ich kompetencji i rozwój umiejętności społecznych.

Więcej informacji o projekcie i rekrutacji do niego już niebawem!

 

Wszystkich, którzy chcą śledzić nasze działania i dowiedzieć się więcej o grupie zapraszamy na Facebook’a i Instagrama (nazwa Stacja Animacja), a także na stronę www.bckszczuczyn.pl. Informacji na temat grupy i projektu można też uzyskać w siedzibie BCK w Szczuczynie. - Julia Bartoszewicz Stacja Animacja – BCK Szczuczyn

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.