• 9647 wyświetleń

Srebrny medal dla Brajana

W dniach 29.04 – 01.05.2019r. odbyły się Finały XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w sportach halowych – Świętokrzyskie 2019 w zapasach w stylu klasycznym. Zawodnicy rywalizowali w Staszowie.

By móc wystąpićw najważniejszej imprezie zapaśniczej dla młodzieży w kraju, trzeba było wywalczyć kwalifikację na centralnych turniejach eliminacyjnych. W finałach startowało 160 najlepszych zawodników w dziesięciu kategoriach wagowych. Bardzo dobrze podczas zawodów zaprezentowałsię nasz zawodnik – Brajan Szreder, który zdobył srebrny medal. Podopieczny trenera Grzegorza Czyżewskiego należał do faworytów w tej kategorii wagowej i nie zawiódł pokładanych w nim oczekiwań. W walce finałowej uległ jedynie Piotrowi Stolarczykowi z MKZ Unia Racibórz. Pozostali zawodnicy po bardzo zaciętych pojedynkach uplasowali się na dalszych pozycjach.